Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretném abbahagyni a fogamzá...

Szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését. Mire számíthatok? Lesznek mellékhatások? A nőgyógyászomnak modjam meg?

Figyelt kérdés
A mellékhatások alatt pl.ilyenekre gondolok hogy hízás, csúnyább bőr, stb. Ezek, vagy más előfordulhatnak? Már évek óta szedem.
2021. okt. 7. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a nőgyógyászoddal, az a biztos
2021. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Egy ideig rendszertelenebb lesz a menstruációd, visszatérhetnek az erősebb menstruációs fájdalmak, és újra ragyás lehetsz, mint előtte, vagy még jobban. Hízni nem fogsz, max fogyni. De ezek általános tünetek.
2021. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Azt hozzátenném, hogy ezek előfordulhatnak, velem viszont egyik sem történt meg, mikor abba hagytam. :)
2021. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy mondd meg neki. Ha azért hagyod abba, mert rajta vagytok a gyerekprojekt megvalósításán, akkor el tudja mondani, hogy meddig védekezzetek más módon (ha a te fogamzásgátlód olyan, hogy várni kell), vagy megbeszélésen vele a projekthez kapcsolódó kérdéseidet.

Ha meg más okból hagyod abba, akkor kérd ki a véleményét a fogamzásgátlás többi módszeréről, és hogy neked mit ajánl.

2021. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, ezt nem is írtam, nincs semmiféle babaprojekt, pont azért hagynám abba, mert most egy darabig nem lesz szexuális életem. Igazából nagyon kényelmes a fog.gátló, pont a menstruációs fájdalmak teljes hiánya miatt. Másrészt tudom, hogy nem egészséges, nem természetes, így ha amúgy sem lesz rá szükség, inkább abbahagynám. Annak örülök, hogy hízás nem várható. 2-3 kiló fogyással meg még ki is lennék békülve :)Inkább a bőrömet féltem, mert anno a szedés előtt enyhén problémás volt, nem vészesen, de közel sem olyan szép mint most.
2021. okt. 7. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Abbahagyod és kész. Nem kell hozzá orvos.
2021. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
magadtol is abba hagyhatod.nődokidhoz akkor meny mesélni neki ha nem tiszta a leki ismereted
2021. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!