Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampontól lehet valamilyen...

Tampontól lehet valamilyen betegségem, fertőzésem?

Figyelt kérdés

Nem először használok már tampont menstruációhoz. De az utolsó menstruációm alatt, az utolsó előtti nap nagyon fájt, és égett lennt. Ülni alig bírtam, de nem tudtam kivenni a tampont mert 4 órás autóbusz út alatt kezdtem érezni nagyon. Cseréltem előtte természetesen. Hazaérve azonnal eltávolítottam és lecseréltem egészségügyi betétre. Nem is helyeztem fel többet. Aztán elmúlott.


Menstruációm után vagyok egy hete. Azóta folyamatosan barna, véres folyásom van, és az együttlét is fájdalommal jár. Együttlét után pecsételő vérzésem, barnázásom szokott lenni.


Okozhatta ezt a tampon is?


(Természetesen megyek orvoshoz, már időpontot is kértem)



2021. okt. 8. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
simán okozhatta.de ha higiénis szabályokat betartod,akkor tmaponak se szabad fertőznie
2021. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen, de nagyon kicsi az esély rá.
2021. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze.

Mindennek van egészségügyi kockázata, akár hiszed, akár nem, még az egészségügyi betétnek is.

Bár gondolom jóval kisebb, mert kevésbé hangoztassák.


Minden esetre az a fő, amit az első leírt. Ha higiénikus körülmények között helyezed fel és megfelelő módon tárolod (értsd: ne bontsd ki, csak használat előtt) akkor minden rendben lesz.

Amúgy értem miről írsz, minket anno a toxikus sokk szindrómával és fertőzésekkel riogattak a suliba. Azóta persze megtudtam, hogy az előbbi kockázata igen alacsony pláne ha megfelelő időnként cseréled, és az utóbbitól nem kell tartsak hacsak nem egy utcán fellelhető, csövesek által széthugyozott/összeszart és összevérzett, aligha karbantartott közwc-ről van szó, amely előtt az sincs ahol kezetmosni.

2021. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azért valamennyire megnyugodtam

2021. okt. 8. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!