Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek policisztákra...

Petefészek policisztákra fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

A menstruációm elég rendszertelen,nem olyan durva amiket olvastam, hogy valakinek nem jött meg több hónapig,nekem megjött minden hónapban csak volt, hogy késett 14,18 napot illetve 1 héttel előbb jött meg, és volt, hogy annyira fájt hogy elvesztettem az egyensúlyom és hánytam is( kettő ilyen alkalom volt). A hajam évek óta nagyon hullik, illetve pattanások vannak az állam alatti sávban. A nőgyógyász az UH közben közölte hogy policiszták vannak a petefészkemen, és fogamzásgátlót írt ki, amit én nem szívesen szednék be.

Az interneten olvastam, hogy ez PCOS. Endokrinológushoz érdemes elmenni? Hogyan kezelne? A diétán és a sporton kívül létezik a fogamzásgátlón kívül más gyógymód?



2021. okt. 13. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Gyógymód nincs, ez egy (nem is egy, több) enzim hiba a petefészken belül az ösztrogén szintézisben.

Tüneti terápia van. A fogamzásgátló egyrészt rendbe tudja tenni a ciklusod, másrészt ha olyan gesztatén van benne, akkor az androgén túlsúlyon is segít, így a hajhulláson, pattanáson.

Testsúlyodról nem írtál, de ha túlsúlyos vagy, a fogyás is segít (tényleg).

2021. okt. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló csak a rüneteket kezeli, azonban, ha esetleg inzulinrezisztencia áll a hátterében arra nem lesz hatással. Mindenképpen keress fel endokrinológust, mert nem is kell mindig fogamzásgátlás. Nekem is tavaly lettek ciszták a petefészkemen, a ciklusom is megborult, akkor a cukorterhelés igazolta az IR-t. Mi babaprojektben is voltunk már akkor, ezért a fogamzásgátló szóba se jött. Már önmagában a diéta rendezte a ciklusomat kb 2-3 hónap alatt, aztán az endokrinológus javasolt gyógyszert is, ebben az évben a baba is összejött spontán.
2021. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A súlyommal nincs gond, 165 centivel vagyok kb 56 kiló
2021. okt. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!