Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik 60 és 90 perces inzulin...

Mik 60 és 90 perces inzulin határértékek? Mennyire gáz az eredményem?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a múlt heti cukor- és inzulinterhelés eredményét, segítenétek értelmezni?


Cukor:

Éhgyomri: 4,8

60 perces: 6,00

120 perces: 5,4


Inzulin:

Éhgyomri:2,4

60 perces: 49,0

120 perces: 52,0


A leleten sajna csak éhgyomri cukorhoz és inzulinhoz van referenciatartomány, abból látom, hogy a cukor jó, az inzulin alacsony. Próbáltam rákeresni, eszerint a cukorterhelésem oké, az inzulin kevésbé. Azt látom, hogy a görbe sincs meg.

Segítenétek, hogy ez mit jelent? 33 éves vagyok, az égvilágon semmi tünetem, csak némi hajhullás miatt kérte a doki a vizsgálatokat.


2021. okt. 21. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Az nem baj, hogy a kezdő inzulin alacsony. A cukrod is jó. Kicsit inkább 120 perces inzulin ami magas. De ez a lelet nem hiszem, hogy magyarázza a hajhullast
2021. okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az alapján, amit találtam, már a 60 percesnek is alacsonyabbnak kellene kicsit lennie, de a 120 percesnek pláne csökkenni kellene ahhzo képest. Na mindegy, majd a doki megmondja, csak még 4 hét, mire bejutok. Köszi :)
2021. okt. 22. 08:00
 3/5 anonim ***** válasza:

120 perces inzulinnak vissza kéne mennie :(, nem még emelkednie, ez nem jó érték, dokihoz menj el.

Nekem 3.9 az étgyomri inzulin, 60 perc: 28, 120 perc: 15

[link]

Nekem annyit mondtak, hogy kerüljem a magas cukortartalmú dolgokat, de nincs inzulinrezisztenciám

Én azért mentem el, mert volt rajtam súlytöbblet, akkor 20 kiló és a családban van cukros ne mis egy. De nekem lelki okai voltak a hízásnak. Akkoriban kezdtem el mozogni és egészségesen táplálkozni, már lefogytam a 20 kilót 1 év alatt, azóta nem mérettem, lehet majd elmegyek, kíváncsi vagyok így mi lenne.

2021. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és én 37 éves voltam amikor nézték, 3-as vagyok. Apukám, nagymamám, dédnagymamám mind cukrosak voltak idősen, szerencsére anyu részéről nincs ilyen probléma, én ezért is változtattam, heti 3x mozgok, kaját átváltoztattam, nem akarok az ő sorsukra jutni, lehet még jól működik a hasnyálmirigyem, nekik is 50-60 körül jöttek a gondok, addig szegény hasnyálmirigyük valahogy szinten tartotta őket. Nagyon fontos, reggel sose egyél magas cukortartalmú vagy magas szénhidráttartalmú dolgokat, mert az úgy meg fogja dobni, hogy egész nap gáz lesz, lassú felszívódású, de ezeket úgyis elmondják majd.
2021. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, jövő hétre van időpontom az endokrinologushoz, akkor kiderül, hogyan lehet ezen segíteni. Azt én is látom, hogy az gond, hogy nem megy vissza a 120 perces inzulin. Meglepett, nálunk nincs cukorbeteg a családban egyáltalán, én 48 kiló vagyok, hormonsorom tök rendben van, semmi jele, hogy gond lenne. De hát mégis :/
2021. nov. 6. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!