Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3 citológia lehet? tapasztala...

P3 citológia lehet? tapasztalatokat szeretnék kérni

Figyelt kérdés

A tavalyi rákszűrésem p2 lett, viszont idén p3-as. Eléggé megijedtem, bár tudom, ez még nem a legvészesebb helyzet. A doki nem írt fel semmilyen kúpot vagy gyógyszert, csak hamarosan megint mennem kell szűrésre. valaki járt már így és p2 lett belőle vagy esetleg rosszabbodott a helyzet? :( mi miatt lehet?

valamint mondta,hogy gumit mostantól minden alkalommal használjak a párommal, ez azért szükséges, hogy nekem ne legyen nagyobb bajom, vagy ő is elkaphat valamit? Nem tudtam tőle megkérdezni. A doktor nem látott semmi kórósat egyébként. Tudom hogy fertőzés miatt is lehet p3, kis folyásom volt/van amire használtam kúpot. Előre köszönöm ha valaki segít kicsit megnyugodni



2021. okt. 26. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha a kövi szűrés is p3 akkor érdemes kérni rá valamit, nekem egyszer vagy benézték vagy nem tudom de p3 volt, 2 nap múlva máshol p2. (azért mentem máshova mert én se kaptam se tanácsot se semmit, olyan bena dokinak éreztem..)


A gumi azért kell, mert biza a barátod is elkaphatja, hacsak eddig nem kapta el. Ha igen, neki is kezelnie kell magát, különben pingpong az egész.

2021. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is volt P3, nem kaptam rá semmit, a következő szűrés másik orvosnál talán 2-3 héttel később (akkora kaptam időpontot) P2 lett. A másik doki csinált ultrahangot is, azt mondta, minden rendben, és valóban az eredmény is az lett.
2021. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A papanicolau beosztás elavult, kellene a normális, bethesda rendszer szerinti lelet.
2021. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat kicsit megnyugodtam :)
2021. okt. 27. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Szűrést három hónapon belül fölösleges ismételni , mert annyi idő kell a hámfelépülésnek. Bethesda rendszert nem tudod, hogy oda mit írtak ? Nekem tavaly volt P3, atípusos sejtek nem meghatározható okból, enyhe cervicalis dysplasia, az után volt egy HPV szűrésem( egy low risk volt és nincs is rá oltás ), utána pedig volt két p2-es, másodiknál gyulladás volt a méhnyaknál. A héten megyek újra szűrésre .
2021. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!