Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kerekedhetek felül egy...

Hogy kerekedhetek felül egy régi fóbián ami nem hagy nyugodni?

Figyelt kérdés

Évek óta van ez a fóbia nekem és nem tudom elengedni.

Még 2013 fele volt egy eset suliban, hogy tesin korábban érkeztem és elkezdtem kosarazni majd jöttek a többiek akkor semmi nem volt.

Később az óra végén, én nem éreztem magamon de a többiek szabályosan menekültek előlem, a fél osztály és ezt tényleg értsétek úgy hogy csak 5-6an nem szivattak emiatt, futott előlem és én meg csak csodálkoztam.

Az öltözőben, már hallottam hogy suttognak de akkor volt a legrosszabb mikor a szünetben vártuk a tanárt, és ott mondogatták hogy "én biztos nem ülök mellé" "ablakokat kéne nyitni" "szörnyen büdös" pedig esküszöm hogy nem éreztem magam annak és utána még be is fújtam magam...

Volt egy lány aki a kezdetektől ellenséges volt velem, csak mert barátkozni akartam és ezt rosszul vette és azt hitte követem meg minden, de ő is sokat közre játszott hogy a fél osztály ellenem szövetkezzen és piszkáljon ott ahol tud.

Ott amikor mondták hogy ablakokat kéne nyitni meg minden, olyan szégyent éreztem mint még soha, ezért valahogy meglógta.

Ezek után más iskolába mentem ahol csak pár hónapot voltam pont ezek miatt, a piszkálások annyira bennem voltak még hogy ha bárki nevetett azt hittem miattam, tesin se mertem átöltözni..itt hamarabb eljöttem.

Másik és végleges iskolámban szerencsére jó osztályokat fogtam ki.

Ott már rendesen mertem tesizni meg minden..

De sokáig ott is éreztem hogy ha valaki kinyitott egy ablakot akkor úgy éreztem hogy miattam hogy büdös vagyok de nem, mert ott senki nem szekált, sőt sok barátot is szereztem. Ott hiába kérdeztem bárkit mindig azt mondták nem vagyok büdös..még amikor tesin leizzadtam akkor se menekült senki előlem, ezen csodálkoztam mert ott mások is mondhatták megjátszották hogy ezzel is szivassanak.

Még amiatt is félek hogy van nekem ilyen folyásom és mindig azt hiszem hogy kellemetlen és mások is érezhetik de sosem volt így csak egyszer talán amikor még nem hordtam betétet és átáztam, ugyanígy a mensikor is...pedig ez csak az izzadás volt ami akkor gondvolt, de annyira a mai napig nem vagyok képes elengedni hogy már kényszeresen ellenőrzöm mindenhol hogy nem vagyok büdös és percenként. Mindenhova ha megyek zuhanyzom, tusfürdő stb..csak néha volt olyan hogy elfelejtettem befújni magam és rokonmmal mentünk valahova és megérezte és mondta hogy vegyünk dezodort mert szörnyű és annyira magamra vettem hogy már könnyeztem de végülis én hibám mert sokat voltam úgy hogy leizzadtam dezodor nélkül.24L



2021. okt. 27. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy kamaszként az ember jobban izzad, büdösebb az izzadtsága a hormonok miatt, vagy mert nem elég jó dezodort használ, de már úgysem vagy kamasz. Ha az új helyeken nem is volt ilyen probléma, akkor vagy elmúlt, vagy alapból se volt, max egyszer, csak ki akartak pécézni a paraszt osztálytársaid, és ezt találták ki.
2021. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1.igen de nem tudom elengedni ezt a szorongást amit ez váltott ki. Egyszerűen nem megy mintha már ilyen kényszeres gondolattá maradt meg hogy még véletlenül se legyek büdös. A félelmet akarom legyőzni.
2021. okt. 27. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen kialakult szorongáson főként pszichológus segítségével lehet felülkerekedni. Ha a sulis éveid óta fennmaradt, beépült, itt hiába adunk tanácsokat, kevés lesz.
2021. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a kérdést már többször, több formában feltetted. Nem tud senki jobbat írni annál szerintem, hogy menj pszichológushoz. Fog tudni segíteni neked. Látom, hogy tényleg nagyon bánt téged ez, és ezért írod ki újra és újra, de a legjobb szándékkal írom neked, hogy pszichológushoz kellene fordulnod, mert ha ezt ennyire nem tudod elengedni, más nem fog tudni segíteni benne.
2021. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!