Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Máshol is ez a gyakorlat a...

Máshol is ez a gyakorlat a cytologiai leletnél?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja voltam rákszűrésen, mondta a nőgyógyász, hogy 1 hónap múlva érdeklődjek, hogy megvan-e a vizsgálati eredmény és kérjek időpontot hozzá (az eredményért) Rá is van írva az ambuláns lapra, hogy kontroll 1 hónap múlva.

Az adott orvos már nem rendel a szakrendelőben, másik orvoshoz kaptam időpontot tegnapra. Ő azt mondta, csak akkor kellett volna mennem, ha küldtek volna levelet. Megnézte az ambuláns lapon (amit vittem) és a gépén a cytologiai eredményt, azt mondta, minden rendben; semmilyen papírt nem adott (ambuláns lapot sem)

Este (miután már hazajöttem a nőgyógyásztól) megtudtam, hogy neten én is meg tudom nézni a leleteim.

A cyt.vizsgálati lapon az van:

Kenet értékelhetősége: Értékelhető - De - Egyéb: véres, lobos nyák, cytolysis

Kenet általános minősítése: Egyéb - Gyulladás

Érdekes módon ambuláns lap is van fenn (amit én nem kaptam meg)- Abban az van: Cyt: száma, dátuma és lobos


Nem kellett volna valami gyógyszert felírnia, új rákszűrést csinálnia?

Nem ő lett volna aznap az orvos, csak helyettesített; volt aki felállt és elment amikor meglátta, hogy nem az eredeti orvos jön, hanem ő.



#citológia #cytolytic #lobos nyák
2021. okt. 29. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem fel kellett volna írnia valamit, vagy legalább újra megvizsgálnia. Ez tb-alapú volt? Esetleg menj el magán orvoshoz, ha lehet. Ha nem, próbálj meg másik orvoshoz időpontot kérni. Vannak olyan kórházak, amik országos ellátást biztosítanak, esetleg ilyenbe is mehetsz, járóbetegvizsgálatra, ha a te körzeti ellátásodnál ilyenek történtek.
2021. okt. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Az a gyulladás már rég lement egy hónap alatt. Mégis mit írjon fel rá akkor már?
2021. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk úgy van, ha megérkezik az eredmény, amennyiben eltérés van, felhívnak, vagy levelet küldenek.

A lelet alján van egy javaslat kontrollra. Nálam csak gyulladás volt, az volt írva, kezelés után ismétlés.

De van, amikor elég a következő évi rákszűréskor kontrollálni.

2021. okt. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Egy kontroll vizsgálat nem ártana. Átalakulhatott idült gyulladássá. Ami góc a szervezetben.
2021. okt. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Én ambuláns lapot szoktam kapni, de magyarázni nem szokta a leletet. Nekem is volt, hogy utólag láttam, hogy gyulladást jeleztek rajta, nem említette.

(Nem egy szószátyár orvos, nem sokat magyaráz.)

2021. okt. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!