Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta okozhat...

Petefészek ciszta okozhat ilyen tünetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben, kb. másfél hónapja a menstruációm előtt begörcsöltem, és kiderült, hogy egy 58mm-es ciszta van a bal petefészkemben. Csináltak vérvételt is, szerencsére az eredmények rendben vannak. Az UH szerint egy egyrekeszes, echomentes cisztáról van szó. A következő kontrollon már 43 mm-es volt a ciszta, ennek örültem is nagyon. A dokik azt mondták, egyelőre nem kell vele semmit csinálni, el fog múlni magától.

Viszont most aggasztó dologra lettem figyelmes. 1 hete volt meg a menstruációm, igaz 1 hetet késett, viszont csak első nap fájt egy kicsit a hasam (ez általában szokott is), aztán minden rendben volt. Most viszont 2 napja folyamatosan azt érzem, hogy pisilnem kell, állandóan a wc-t járom, és érzem, mintha valami nyomná a húgyhólyagomat. Nagyon kellemetlen érzés. Az orvos antibiotikumot írt rá, ha nem javul, urológiára küldött.

Vizeletem szemmel láthatóan rendben van, egy nap 1,5-2 l folyadékot iszom. Nem csíp, nem fáj, nem szúr.


Szerintetek lehet, hogy a ciszta újra elkezdett nőni, és az okozna ilyen nyomásérzetet? Vagy más állhat a háttérben? Esetleg lehetséges, hogy tudat alatt annyira rágörcsölök, hogy ezért jönnek elő ezek a tünetek?

Félek, hogy műtétre kerül a sor.

Az utóbbi időszak elég stresszes volt számomra, és a cisztára is nagyon rástresszeltem most. (ami tudom, hogy nagyon nem jó neki)


Előre is köszönöm szépen a válaszokat, és azt is, ha elmondjátok, Ti hogy éltétek meg ezeket a napokat a cisztával.


19/L



2021. dec. 2. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy éltem meg, hogy nem is tudtam, hogy létezik. Biztos voltak előjelei... Csak nem figyeltem rájuk eléggé. Emlékszem, egyszer durván begörcsölt a "hasam" és legalább egy teljes napig fájt. Feküdnöm kellett miatta. Intő jelnek kellett volna lennie. De akkoriban még nem figyeltem annyira a testem jelzéseit.


Aztan, a 22 születésnapomon reggel felébredtem és elmentem szokás szerint a mosdóba pisilni. Valószínű, a teli hugyhólyag nyomhatta meg... Amikor végeztem, akkor éktelen fájdalmat kezdtem el érezni. Olyan fájdalmat, amit előtte sohase éreztem. Elkezdtem miatta ott nyomban hányni. Tudtam, hogy nagy baj van, ha hányok miatta. Visszafeküdtem, hátha elmúlik. De nem múlt el. Elindultunk a kórházba a tesómmal és a párjával tömegközlekedéssel. Most már tudom, mentőt kellett volna hívnunk. Út közben jajjgattam. Többször megálltam hányni. Le kellett ülnöm a földre. Nagyon-nagyon nehéz volt eljutni a kórházig.


A kórházban megvizsgáltak. Felvettek az osztályra. Összesen 7 napot voltam bent. Nem műtöttek meg azonnal. 4 nappal később csinálták a laparoszkópiát, közben voltak vizsgálatok, de szerintem időhúzás volt az egész. Megváltás volt a műtét. Nagyon szenvedtem a fájdalomtól. A fájdalomcsillapítók csak ideiglenesen hatottak. Nem ettem, nem ittam, nem aludtam. Le állt a székletem. Reggeli vizitnél sírtam, hogy mikor lesz már vége. A vizitnél ezt külön feljegyezték.


Egy 11 cm-es cisztát operáltak ki a jobb petefészkemmel együtt, mert megtekeredett a kócsánya körül és a várakozásnak köszönhetően elhalt a szerv is. Nem tudom, hány nap lehetett még hátra a vérmérgezésig. Ez az egész 7 éve történt. Mély nyomott hagyott bennem.


A ciszta egy népbetegség. Sok nőnél jelentkezik és az esetek túlnyomó többségében soha semmilyen problémát nem okoznak. De emlékszem, már tini koromban is fedeztek fel nálam cisztákat. Nem félj miatta. Keress egy nőgyógyászt, akiben megbízol és akihez eltudsz járni 2-3 havonta.


Valószínű, én se egy ciklus alatt növesztettem azt az egy hatalmas cisztát. Ezeknek idő kell. Feltöltődnek, aztán kiürülnek, ahogyan történik a ciklus körforgás. 5 cm-től figyelik a cisztákat. Nem feltétlen a műtét az egyetlen megoldás.


A laparoszkópia egy nagy találmány. Nem kell hozzá hasfalat vágni. Elég három apró bemesztés (egy a kamerának, egy a légcsőnek és egy a szikéknek). Gyors utána a felépülési idő és nem okoz esztétikai gondot se (apró hegeim vannak csak). Ha kérdésed van, írj!

2021. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez gyakori. Nagyanyáinknál nem voltak ilyen gondok, mert szültek 4-5 gyereket, így alig volt ciklusuk.

A kisebbek menstruációval fel is szívódhatnak. Egy kolléganömnek volt 3 és 6 cm-es és felszívódott. Azt nem tudom, hogy kapott- e vmi gyógyszert.


Nálam 2 hónapja derült ki, Véletlenül egy rutin orvosi alkalmassági vizsgálaton.

Nagyon kétségbe estem, az elején még hőemelkedésem is volt a napok végére. Ez szerintem a stressztől volt, meg hogy mindenhol várni kell, illetve, hogy azt gondolja az orvos, hogy tudom hogy mit kell csinálni, hová kell menni. Honnan tudnám? Orvoshoz csak akkor megyek, ha halálosan vagyok, kórházba 25 éve nem feküdtem.

De most a végére kell járni, mert aggasztóan nagy valami van bennem, ami nem oda való. A ciszta 16 cm-es! most várom a műtétet, amit azért kellett elhalasztani , mert a pcr pozitív lett, így karanténban kellett lennem. Bízom Istenben és az orvosi tudományban.


Szorítsatok jövő héten! Neked pedig kitartást.

Ne stresszelj rajta, mert saját magadnak teszel rosszat. Eleinte én többször sírvafakadtam, de aztán muszáj volt megbeszélnem magammal, hogy gyengítem ezzel az immunrendszeremet. Ezt mondogatom magamnak: "Most ez van. Nem tudok rajta változtatni. Túl kell lennem rajta és kész. "

2021. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Köszönöm, hogy leírtad a történeted, sokat segítettél vele. Hihetetlen, mik meg nem történnek, további Jó egészséget kívánok Neked!


Kedves kettes válaszoló!

Neked is köszönöm! Teljesen meg tudlak érteni. Az én esetemben is így történt. Fogalmam sem volt, mi ez, honnan jött, vagy miért van ott. És hogy mi a teendő. A vírus miatt még jobban tartok ettől az egésztől, így a kórházi ellátás még macerásabb. De reménykedem a legjobbakban. Hinnünk kell, hogy minden rendben lesz. Az már fél egészség.

Kitartást kívánok én is Neked, és szorítok érted!

2021. dec. 3. 23:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valamit tanítani akar ez az egész , hogy figyeljünk jobban a testi jeleinkre. Nekem ugyan semmilyen tünete nem volt , ezért tudott ilyen nagyra nőni, illetve azért mert nem vagyok egy nagy szűrésekre járó ember. Szóval, nem szabad elhanyagolni magunkat.

A másik, hogy így visszagondolva az elmúlt 3-4 évben sok volt s stressz, sokszor mentem gyomorgörccsel dolgozni. Szóval igyekezzünk stresszmentesen élni.


Kitartást


#2 voltam

2021. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Abszolút egyetértek. Csak sajnos ez a stresszmentes élés elég lehetetlen küldetésnek látszik.

De próbálkozzunk.


Kitartást Neked is.

2021. dec. 3. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!