Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gombás fertőzésem van de csak...

Gombás fertőzésem van de csak egy hónapra kaptam időpontot a nőgyógyászhoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy ma 2012.12.02. vettem egy tesztet ami kimutatja a hüvelyi gombás fertőzést és pozitív lett. Elkezdtem orvost keresni és legközelebb január 4.ére kaptam időpontot. Én mondjuk még ki is bírnám nem azzal van a gond, csak attól félek hogy súlyosbodik a helyzet. Ti mit tennétek?

2021. dec. 3. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Canesten Combi uno.
2021. dec. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Kammillás vízzel mosd
2021. dec. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Kamillas viz igen. Es igyad is vagy edeskomeny tea ivas tisztit

Addig ezt a próbát meg éri

Pl nekem kamilla tea bevalt tobb mindenre

2021. dec. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban azt kell mérlegelni mennyire terhelnek a panaszok, és fenyeget-e az, hogy jelentősen sulyosbodik a dolog.


Rosszabb esetben érdemes másik nődokit keresni. Akár fizetős helyen is (ha valóban gomba, mehetsz a legolcsóbb helyre,mert nem bonyolult a baj).


Esetleg bőr-nemibeteg gondozoba talán hamarabb kapsz időpontot, bár nem hozzájuk tartozik a problémád.


Valamint a háziorvost is be lehetne vonni. Jó eséllyel tud segíteni, és hajlandó is, ha elmondod h sokára van időpont.


Ha a fentieket megpróbáltad, és nincs eredmény, akkor lehet házipatikázni. De a kamilla nem gyógyítja a hüvelygombát! Csak az immunválaszt csökkenti,mint a legtöbb gyulladáscsökkentő

2021. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima gombás fertőzésre első körben evgyél egy canesten kombit vagy egy gynoxint, és akkor menj orvoshoz, ha ezek nem használnak...
2021. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen 5-ös, sima gombás fertőzésnél elhiszem,h beválik. De a kérdezőnek valszeg nem volt még ilyen, s ha ez így van, akkor érthető hogy megijeszti a dolog. Másrészt nem mindig olyan egyértelmű leírás alapján az öndiagnózis (főleg ha valakinek még nem volt).


Kérdező, elfelejtettem írni (a "mit tegyek?" kérdésre még annyi), hogy addig is csak 100% pamut fehérneműt tessék hordani, és tangát semmiképpen. Illetve nagy WC után ha teheted, mosd meg magad (bár ez amúgy is javasolt mindig, férfiaknak is)

2021. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb már?
2021. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!