Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számítsak petefészek...

Mire számítsak petefészek ciszta műtétnél?

Figyelt kérdés

Laparotomiával (hasi vágás) fognak műteni egy 15 cm-es cisztával. Mire számítsak? Bármilyen jótanácsot, tippet szívesen fogadok, ha valaki már volt ilyen helyzetben.

Mennyi lesz a lábadozási idő? Mikor leszek munkaképes? Mit tudok tenni a gyorsabb gyógyulásért.



2021. dec. 4. 00:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most vagyok túl egy kétoldali petefészek ciszta eltávolító műtéten (3 hete). Elég frissek az élményeim. Engem is laparotomiaval műtöttek, lett egy 14 centis vágás a hasamon. A bal petefészkemben egy 10*6 centis, a jobb petefészkemben pedig egy 9*8 centis ciszta volt.


Bár kórháza válogatja, nálunk így volt a protokoll. Műtét előtti napon kellett befeküdni, akkor már enni nem lehetett. Adtak hashajtót, majd este még beöntést is. Jött az aneszteziológus, aki kikérdezett mindenféléről, átnézte a leleteimet (vinni kellett 1 hétnél nem régebbi vérképet és mellkas röntgent), és elmondta, hogy hogy fog zajlani az altatás. Éjfélig még lehetett inni meg a szedett gyógyszereket vízzel bevenni.

Reggel újra beöntés, infúzió, és vittek a műtőbe. Ott nagy sürgés forgás, rám raktak mindenféle gépet, bekatétereztek. Maszkból elkezdték fújni az altatót, amitől azonnal elaludtam és már csak arra ébredtem, hogy szólongat az aneszteziológus. Az a nap még főleg alvással telik, megy folyamatosan az infúzió, bele a fájdalomcsillapító, az altatastól picit hányingerem volt és borzasztóan kiszáradt a szám, mert inni még mindig nem lehetett. Este engedtek 1-2 kortyot. Másnap reggel a nővérke felállított, sétáltunk picit, kiszedték a katétert és önállóan kellett pisilni menni. Ilyenkor még egy csöved bentmarad, amit a sebedből vezetnek ki és gyűlik benne a vér. Az pár napig még marad.

Szóval a második nap reggelén még lement egy vagy két infúzió és fájdalomcsillapító, de utána már sétálgatni kellett. Hát mit ne mondjak, rohadtul fáj 😟

Alig vártam az estét, hogy újra adjanak fájdalomcsillapítót. Az azért a bentlét alatt még minden este járt. Lehetett volna állítólag napközben is kérni pluszban, de nem voltak valami kedvesek a nővérek, ha megzavarták őket, így inkább nem mertem kérni. Ki lehet bírni, de tényleg nagyon nagyon fáj, igaz, minden egyes nappal csak jobb lesz! Ezt tartsd szem előtt!

Műtét utáni napon már adnak egy kis levest enni. Műtét utáni 3.napon, ha addig nincs széklet, újra adnak hashajtót. KB. a 3. napon szedik ki a csövet is a hasadból. Én 1 hetet voltam bent. Utána most még 5 hetet itthon kell lennem, mert összesen 6 hét a gyógyulás. Műtét után 10-14 nappal, ahogy a doki visszarendel, van a varratszedés. A kórházban és otthonra is adnak egy Clexane nevű injekciós vérhigitót, amivel szúrkálnod kell magad, nekem 3 hétig kellett. Javaslom, hogy utolsó nap a kórházban kérd meg a nővért, hogy te szúrhasd be magadnak, hogy aztán tudd, hogy hogy kell otthon. Egyébként csak pihenni kell és betartani az orvos utasításait (nem szabad emelni, hajolgatni, cipekedni). Vérezni én kB. 1 hétig véreztem nagyon enyhén. Most már úgy érzem, hogy "bármire" képes vagyok, de komolyan kell venni a 6 hetet.


Kérdezz nyugodtan, ha még van kérdésed :-)

2021. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszönöm a tesztelés beszámolót. Sokat segít, hogy valahogy lélekben is felkészüljek.

Jobbulást kívánok Neked!

2021. dec. 4. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!