Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt urológus, nőgyógyász...

Van itt urológus, nőgyógyász akinek fel lehetne tenni pár kérdést?

Figyelt kérdés

#út #recurring uti #chronic uti
2021. dec. 10. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az UTI nem nőgyógyászati kérdés, tanuljátok már meg. Urológust keress.
2021. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt semmilyen orvost nem lehet találni.Ez nem orvosi tanácsok fórumja .
2021. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyből kiírnád a kérdést, tudnánk valamit válaszolni. Teljesen anonim fórum, nem kell félni.
2021. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első: nincs urológiai kategória itt, de ha már kötekedni tudsz akkor elárulom, hogy nőknél BV is okozhat hólyaghurutos tüneteket, konkrétan ugyan azok a baktériumok telepszenek meg húgycsőben, mint a hüvelyben... és azt is jól tudom, hogy nem én vagyok az első női beteg ezzel, a dokik meg imádják hárítani a felelősséget, az urológus nődokihoz küld.. a nődoki meg azt mondja urológiai probléma.
2021. dec. 10. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2021. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A bakteriális vaginosisnál a hüvely normál flórája borul meg. Szóval nem bizonyos baktériumok telepszenek meg, hanem az egyébként is kis mennyiségben a hüvelyben lévő baktériumok szaporodnak el, míg a normáé flóra csökken.

Nem maga a BV okoz húgyúti fertőzést, hanem gyakoribb a kettő együttes előfordulása, mondhatni a meglévő BV UTI-ra hajlamosít.

De az UTI-t magát akkor is E. Coli okozza az esetek 90%-ában.


A visszatérő húgyúti infekciót igazából az okozza, hogy a szexuális aktus során a gáton meg a végbél körül lévő baktériumok bejutnak a húgyhólyagba.

A kezelés pedig:


1. Minden szex előtt alapos mosakodás az intim tájékon.

2. Minden szex után azonnal vizelés, akkor is, ha nem érzi az ember, hogy kell, plusz sok folyadék.

3. Análszex után nem dugjuk a güvylbe, de remélem, hogy ez annyira alap, hogy felesleges külön említeni.

4. A D-mannóz gátolja az E. Coli megtapadását a hólyagban, így kúraszerű fogyasztása javasolt (van külön ilyen készítmény is, de ez a tőzegáfonya hatóanyaga is).

5. Ha a D-mannóz nem használ, akkor lehet felíratni Uro-Waxomot, ami szintén az E. Coli okozta fertőzés megelőzésére szolgál.

6. Ha ezek sem használnak, akkor kis dózisú, profilaktikus AB szedés szükséges.


És persze nyilván, ha BV-d van, akkor azt ki kell kezelni..

2021. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Több mint 1 éve küzdöm hólyaghuruttal, BV-vel, 7 különböző orvos látott, magánorvosoknál is voltam, rengeteget költöttem kivizsgálásokra, megelőzésként javasol szerekre és hüvelyi krémekre, kúpokra.. össze sem merem számolni a kiadásaim, arról a szenvedésről nem is beszélve amin keresztül mentem. Nem vált be eddig semmi, csupán 2-3 hétre éreztem javulást amikor már széles spektrumú antibiotikumokat írtak fel. Nem látom a kiutat csak más fórumokon kutatva jutottam arra, hogy hasonló problémával küzdő nőknél végül az intravénás Gentamycin injekció oldotta meg, de az orvos nekem erre azt mondta hogy csak fekvő betegnek adják.. hát azok a nők sem feküdtek még bent, viszont most hogy hetek óta nem szedtem semmiféle antibiotikumot már tripla mennyiségű fájdalomcsillapító mellett is rosszul érzem magam és ha kimegy a hatásuk kb üvölteni tudnék a fájdalomtól. Nem tudom meddig mehet ez így, illetve meg kellene várnom amíg felkelni sem tudok, hogy végre komolyan vegyenek?

Amiket eddig szedtem: Fosfomycin 4x, Nitrofurantoin (kb 10 doboz), Urostemol, Uro-vaxom, Urogin, Urzinol, Dalacin, Metronidazol 3x, Amoxicillin- ebből 5 doboz és talán ez hozta a legjobb enyhülést, Ciprobay, Cifran 2x, Doxycyclin 2x. Hüvelyben: Lactofeel kb 25 doboz, Santes, Macmiror, bórsavas kúp kb 60x, Canesbalance 4x, Vitagyn c krém, Micovag 2x. Gyakori fájdalmas vizelés állandóan visszatér, voltak hetek amikor már 10 percenként rohangáltam a mosdóba, végül elkezdtem pelenkát hordani..Belefáradtam.

2021. dec. 10. 22:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy egyáltalán nem élek nemi életet, tehát kizárt hogy a szex miatt vagy partnertől fertőződöm vissza. Azt érzem, hogy az antibiotikumok elnyomták a tüneteim de soha nem pusztították el teljesen a baktériumokat, amik egy-egy kritikusabb hónapban már a bal oldali vesémet is megtámadták, ezért vannak elviselhetetlen görcseim ha egyáltalán nem szedek antibiotikumot.
2021. dec. 10. 23:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Urológián is kivizsgáltak? Nincs refluxod, kövességed, ami hajlamosít?

Biztos, hogy egyáltalán bakteriális cystititsed van, és nem pedig interstitialis cystitised?

[link]

2021. dec. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Urológián szerintem teljesen félrekezeltek hónapokig, mivel mikor először mentem nem a reggeli első vizeletem vizsgálták hanem az ott produkált napközbeni kb. 16. pisim, ami így persze hogy negatív lett, aztán magánorvos bizonyította be nekem hogy márpedig ott vannak a baktériumok a húgycsövemben is, onnan vett le pálcával mintát elemzésre. Erre kaptam is tőle antibiotikumot ami nagyon jó volt abban az 1-2 hétben amíg szedtem, megszüntette a durva alhasi fájdalmam, hólyaggörcsöm és nem kellett 10-20 percenként a wc-re rohangálnom, lazán bírtam másfél-2 óráig minden gond nélkül. Sajnos ahogy elfogyott az antibiotikum kezdődött újra,és azóta is csak antibiotikumoktól érzem jobban magam, addig amíg szedem, de szerintem nem lehet napi szinten széles spektrumú, nagy dózisú antibiotikumokon élni..
2021. dec. 11. 06:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!