Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett megérezh...

Fogamzásgátló mellett megérezhető az ovuláció?

Figyelt kérdés
Kombinált tablettát szedek már 9 éve (lindynette 20) és a legutóbbi 3 ciklusomban azt vettem észre, hogy ciklus közepe táján, a 10.-15. nap között szoktam érezni egy kellemetlen érzést, elég megmagyarázhatatlan, sokszor arra tudnám hasonlítani, mint egy felfázásos érzés. De húgyúti problémám nincs, nem fáj, nem csíp vagy ég a vizelés. És mindig ugyanakkor jelentkezik ez az érzés, a ciklus közepén, illetve menstruáció előtt 1-2 nappal, majd magától elmúlik. Szokott még valaki ilyet érezni? Ezek a normál folyamatok hormon szedés mellett elvileg nem mennek végbe, így furcsának tartom kicsit. Régebben is előfordult enyhe alhasi fájdalom ciklus közepén, de az kevésbé zavaró mint ez a megmagyarázhatatlan érzés. Petefészek cisztáim vannak május óta, a 2. covid oltás után jöttek ki. Lehet, hogy köze van a cisztákhoz ennek az érzetnek?

2021. dec. 29. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
9 év gyógyszerszedés után tudhatnád, hogy nincs ovulációd gyógyszer mellett
2021. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló szedése mellett nincs ovuláció, éppen ez a tabletta funkciója. Inkább én a cisztára tippelnék, hogy attól van/lehet a középidős fájdalom.
2021. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy nincs ovuláció, inkább arra lennék kíváncsi van-e valakinek hasonló tapasztalata az említett napokon fogamzásgátló szedése mellett. Mert nekem is furcsa, hogy ovuláció nem lehet, de mégis olyan "mintha" érzésem van. De lehet tényleg a ciszták okozzák.
2021. dec. 29. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
De lehet ovuláció, attól függ melyik gyógyszer mit tartalmaz. Én olyan szedek amelyikkel nincs, mégis érzem ugyanazt amit te. A hormonok miatt van. De előbb győződj meg a te fogamzásgátlód melyik fajta. Lehet ovulációtóp is
2022. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm szépen a válaszod!

Közben ezt találtam egy nőgyógyász honlapján:


MI TÖRTÉNIK, HA MÉGIS VAN OVULÁCIÓ?

Ha a tabletta nem akadályozza meg az ovulációt, akkor lépnek működésbe az egyéb mechanizmusok. A besűrűsödött méhnyaknyák megnehezíti a hímivarsejtek számára, hogy elérjenek a petesejtig. Azonban ha mégis megtermékenyül a petesejt, gyógyszer hatására lassul a megtermékenyített petesejt átjutása a petevezetéken, és az embrió számára lehetetlenné válik a beágyazódás. A következő vérzés ilyenkor nem igazi menstruáció, bár általában annak érzékelik.



Tehát előfordulhat ovuláció tabletta mellett is.

2022. jan. 4. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!