Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez már haladás,...

Szerintetek ez már haladás, vagy inkább váltsak orvost?

Figyelt kérdés

Azzal problémával fordultam magánúton nőgyógyászhoz, hogy sajnos már rendszeresen a ciklusom 21. napján elkezdek pecsételni, egészen a 26. napig, amikor ténylegesen megjön. Nagyjából 1 éve van ez az állapot, azelőtt soha ilyen bajom nem volt. Én alacsony progeszteronra tippeltem, de a doki első körben csak vitaminokat írt fel (D, e, c, cink, b komplex, q10). Egy hónapja szedem ezeket, most annyi változás van, hogy barna helyett piros pecsételés vette kezdetét a 21. napon, hol elmúlik, hol visszajön. Ez normális,már pozitív változás?! Telefonon beszéltem az orvosommal az ünnepek miatt,annyit mondott, hogy a szervezetem biztosan alakulóban van, hát köszi.Holnap kellene megjönnie, hát kíváncsi leszek.

Mit tegyek? Végigcsináljak így még egy hónapot a lóadag mennyiségű vitaminokkal+barátcserjével, hátha elmarad a piros pecsételő vérzés is?

27/N



2021. dec. 30. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

És a hormonszintet nem is vizsgálta? Én nem vagyok nőgyógyász, nem értek hozzá úgy, de nekem is a nem megfelelő progeszteronszint jutott először eszembe, mert annak ez tipikus tünete.

1 hónap amúgy még nem olyan sok, vitaminoknak kell idő, amíg valóban látszik is, hogy hatnak (teljesen más, de én vastablettát szedek és annak is kellett ennyi, mire éreztem bármi változást).

2021. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Más orvos nem is foglalkozna vele, ha nem tervezel gyereket. Ehhez nem kell magán nőgyógyász.
2021. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De igen, bár szerinte csak a vitaminok után kell majd a hormonteszt. Nem jött meg, késik. Ez egyre érdekesebb.


Kedves második, gyereket szeretnék, azért mentem dokihoz😊

2021. dec. 31. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nyár óta vannak pecsételésem( megjön 28.napra, tart 5-6 napig, pár nap múlva pecsételés, aktus után néha friss vér is van, ez tart a ciklusom feléig, majd elmúlik ).

Nőgyógyász szerint ez lehet oltástól, ovuláciotól . Hüvelyi uh okés és a citológia is. Esetleg neked kérdező azóta lett valami fejlemény? Én 23 éves vagyok és tíz év alatt semmi gond nem volt nálam.:(

2022. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta terhes vagyok :) ha más nem, ilyen vitamin kombókat kipróbálhat olyan, akinek nem jött még baba.
2022. jan. 31. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!