Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a mellemmel? A...

Mi lehet a mellemmel? A balban is és a jobban is találtam egy-egy csomót,elmentem orvoshoz aki megtapogatta és azt mondta, hogy ezek nyirokcsomók megdagadva..

Figyelt kérdés

Sziasztok!

először is tudom, hogy ti nem vagytok orvosok, és nem is tisztetek hogy kész diagnózisokat irjatok, de mégis érdekel a véleményetek, hátha vkinek volt hasonló tapasztalata vagy csak okosabb mint én.

tehát, fiatal 20éves lány vagyok, 2007.ben mellfájdalom miatt kezdtem el vizsgálgatni a melleimet, és a balban is és a jobban is találtam egy-egy csomót amik hozzáteszem nem kicsik. elmente orvoshoz aki megtapogatta és azt mondta hogy ezek nyirokcsomók megdagadva. azóta ezek a csomók ugyanúgy megvannak...sőt nyomásra érzékenyek. félek..nagyon félek hogy esetleg ezek mégis rosszindulatú daganatok.

a csomók elég könnyen kitapinthatóak,és a jobb mellem kb 60-70 a bal mellem kb 40-50 százalékát teszik ki, jah és kemények.

szerintetek ez mi más lehet rákon kivül?


2008. dec. 14. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! nyugodj meg. én nem hiszem h ez rák lenne, pláne rosszindulatú. valószínűbbnek tartom, hogy zsírcsomók, vagy ciszták. menj el egy lelkiismeretes orvoshoz, aki lehetőleg beutal mammográfiás vizsgálatra. az egyik barátnőmnek is volt ilyen csomója, ő is nagyon megijedt. de kiderült, hogy csak ciszta. de nézesd meg újra minél előbb. és tényleg ne aggódj, nem lesz semmi baj.
2008. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én 19 vagyok, kb. 12 éves korom óta fáj néha a jobb mellem. Tavaly mentünk el orvoshoz, addig nem mertem meg anyámmal nehéz volt erről beszélnem ja és alig akart orvoshoz menni velem. Mindegy.

A nőgyógyász egy mogyorónyi csomót talált is benne. Megnézték ultrahanggal az semmit nem mutatott. És ennyivel elküldtek. Most volt egy éve, hogy ott jártam. Én is tanácstalan vagyok, nagyon érzékeny vagyok ha csak szóba kerül a mell téma sírás kap el szinte, és akkor belegondolok megint orvoshoz kell majd mennem nem is tudom hogy lesz. Azóta mintha a balban is lenne valami, de nem tudom. A jobban már van legalább 3-4 csomó. És mindig érzem és az egyik kb a bordámnál van és az fáj is nagyon, ha megnyomódik. Ja és emiatt picivel másabb a jobb mellem alakja, és nagyobb is. Én is félek, nem is kicsit. Mondjuk nem tudom azt mondták az orvosok, hogy a rák az nem fáj, tehát ne idegeskedjek. De nem tudom mert mostanában végülis nem fáj. Max ha megnyomódik, vagy hasonló. Hát nem tudom na rettegek. Légyszi, véletlenül se írjatok olyanokat, hogy tuti rák! Esetleg nagyon-nagyon kedvesen. Köszi, csak nem bírnám ki ha valaki a képembe mondaná. :(

Igazából próbálok nem idegeskedni, az orvos azt mondta hogy a mell állománya olyan mint a túró. és az összecsomósodhat. Mondjuk és mondtam neki h legalább 4 éve így van, sőt... nem mondott rá semmit, pedig rendes kedves orvos volt, odafigyelt rám. Mondjuk neki könnyű, ő férfi. Az vigasztal, ha lehet így mondani, hogy talán ha rák lenne akkor ezalatt a sok év alatt már kitudja mit történtek volna, úgyhogy talán mégse. De szerintem műteni mindenféleképpen kell majd mert ezek a csomók nem maradhatnak, fájnak, és amelyik a bordámon van szinte az meg főleg kellemetlen. :s :( Mammográfiát csináltatnék én is de azt nem nagyon akarnak mondván hogy fiatal vagyok még. De nem érdekel jövőre el fogok menni és megmondom hogy nem kell a hülye ultrahang megint. Mondjuk nem tudom amúgyis elég pici a mellem, nem hogy még a bordámnál is megnézni. Nem tudom mit kellene tennem, nem is vagyok pesti, itt sok orvos közül nem válogathatok.


Neked annyiból jobb a helyzeted,hogy ha mindkét melledben van akkor kb. daganatok kizárva, mert ugyanott mindkettőben kicsi rá az esély. Nekem tuti nem nyirokcsomó, hanem mobilis csomó-nak írták :(

Istenem, miért van nekem ennyi bajom, miért nem lehetek egészséges ilyen fiatalon meg aztán főleg... nem értem :(

2008. dec. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Először a történetem:

Nekem kb. 23 éves koromban volt egy csomó a jobb mellemben. Pont a mellbimbóm mögött a tejcsatornánál,kb. dió nagyságú, abszolút körülhatárolható, nyomásra egy kicsit fájdalmas. Amikor elmentem a dokihoz, ő adott beutalót a kerepesi rendelőbe (pesti vagyok) mintavételre, aminek az eredménye negatív lett. Ettől függetlenül azt mondta a dokim, hogy elég rossz helyen van (a tejcsatorna miatt), ha nagyon zavar, ki lehet venni, de akkor plasztikázni kell a mellem. Viszont érdemes megvárni a terhességet, szoptatást, hogy akkor milyen lesz. Nem vállaltam a plasztikázást, rá pár évre el is múlt. (Azóta szültem, most nyolc hónapos a bébim és még mindig szoptatom, a csomó sem jött vissza.)

A te eseted:

Szerintem is kicsi az esélye annak, hogy mindkét melledben daganat legyen. Azt vettem ki a soraidból, hogy azóta fáj. Ennek függvényében menj el a háziorvosodhoz és kérj tőle további vizsgálatokra beutalót. Addig nem fogsz megnyugodni, míg ki nem vizsgáltatod rendesen, hogy mitől vannak.

2008. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi komoly baj.

Főleg hogy a melled elég nagy százalékán érzed.Én úgy gondolom,hogy inkább a tejmirigyek lehetnek. Azt nem tudom,hogy mindig fájnak-e ,de mensi előtt hogyha még jobban fáj akkor azok a tejmirigyek lesznek.

Nekem azt mondta a doki,hogy a rák másfajta tapintású daganat. Olyan csomó,ami jól elkülönül vagyis ki tudod pontosan tapintani.Egy teljesen különálló csomó,mintha egy borsószemet tapintanál ki. Amik az idő előrehaladtával nőnek is. Nem tudom érthetően írtam-e le?

Szerintem ne izgulj!

Hogy megnyugodj kérj beutalót uh-ra vagy menj el egy másik dokihoz is.

2008. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok.

az a helyzet, hogy én teljesen jól ki tudom ezeket a nagy csomókat tapintani, borsó formájúnak nem mondanám mert elég érdekes alakja van mind a kettőnek.fájni fáj...úgy magától annyira nem csak ha megnyomom, viszont mensturáció előtt egy héttel kb na akkor feszül is és fáj is, és eléggé nagyon.

az lesz januárban elmegyek újra orvoshoz és megvizsgáltatom magam újra, bár ehez elég nagy lelkierőre lesz szükségem a félelem miatt hogy mi lesz ha esetleg mégis rosszindulatú, akkor az egész életem megváltozik.de úgy gondolom annyira nem halogathatom, remélem ez az egy év ami az előző vizsgálat óta eltelt nem súlyosbitotta a helyzetemet véglegesen.

a velem hasonló helyzetben lévő 19 éves lánynak is nagyon-nagyon sok lelki erőt és erősséget kivánok, hogy a fájdalmai elmúljanak. de nem hinném, hogy rák lenne ha esély lett volna rá akkor az orvos vett volna mintát szerintem abból a csomóból, ha mammográfiára nem küldött mert fiatal vagy amúgy ez nálam is benne van, hogy fiatal vagyok hozzá, de szerintem ha januárban elmegyek kérek egy beutalót.

2008. dec. 16. 16:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Én is sok erőt kívánok Neked!

Én is megyek mammográfiára, nem érdekel már az orvos, neki könnyű, nincs ilyen jellegű gondja. Nekem sajnos olyan, ahogy előttem leírták, jól kitapintható csomó, olyan mint egy kis borsó :(((( és mintha nőtt is volna azóta, mondjuk nem tudom. Mindegy nem is gondolok rá inkább, elég lesz mielőtt orvoshoz megyek, akkor előtte egy héttel úgyse alszok...

Sok erőt, és kitartást! ja és Boldog Karácsonyt kívánok :)

"a 19 éves lány"

2008. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolónak üzenném: Hogyha már 4 éve így van akkor tuti nem rák.Inkább valami rendellenesség. Viszont a mammográfiát harcold ki,hogy megnyugodj!

Mindkettőtöknek kívánom,hogy megoldódjon ez a probléma!

2008. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszi. Sziasztok, Kellemes Ünnepeket! :)

puszi

2008. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

megint én :) a 14:06-os válaszolónak:

Nagyon köszönöm, nem is tudod mennyit jelentett ez most nekem. (azért majd elmegyek vizsgálatra valamikor) Először érzem úgy, hogy talán nem is lesz semmi gond. Eddig egy pasim sem engedtem oda a fenti részhez... de mostmár úgy érzem, talán lehet rendes életem. Mert kb. 12 éves korom óta úgy vagyok, hogy készülök a műtétre, és hogy áttétek stb. Most érzem úgy először, hogy akár szerethetném is a melleimet, végülis hozzám tartoznak.

Tudom, butaságokat írok :)) de tényleg köszönöm a választ, annyira jól esett. Ma nézegettem, annyira nem is feltűnőek a csomók, meg úgy elmegy... hátha nem is lesz gond, és lehet így élni. De jó lenne, esetleg elmúlnának *.* annyira boldog lennék. Mindjárt sírok most is :)


Na jó, elnézést, hogy ez most így... de kijött belőlem. Köszönöm szépen nektek és sok erőt, kitartást mindenkinek, aki ilyen helyzetben van! Puszi

2008. dec. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nyáron vettem észre hogy van egy csomó a mellemben,de pici volt így nem is nagyon törődtem vele,mert épp megvolt..aztán el is felejtettem! Októberben amikor épp lefeküdtem aludni és oldalra fordultam akkor megfájdult a mellem,és kitapintottam hogy még mindig ott van és nagyobb és fáj is.Az onkológián azt mondta a doki h csak nyirokcsomó,és elküldött ultrahangra...de az hogy lehet,hogy másokat a dokija elküldi vérvételre,mamográfiára meg mintavételre,engem meg csak egyszerű uh-ra??:O amikor akkora hogy 4 újjammal körbetudom fogni!
2010. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!