Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Női hormonrendszerzavar...

Női hormonrendszerzavar betegség tünetei mik még a lent felsoroltakon kívül?

Figyelt kérdés
Ezeket a tüneteket tudom: nagyon erős, férfias szőrösödés szinte mindenhol, nagy mértékű elhízás - ebből adódoan nagy puha lógó mellek. Ezeken kívül mik még ennek a betegségnek a tünetei? Legjobb lenne, hogyha 1 ilyen betegségben szenvedő lány írná le. Kort írjatok

2022. jan. 11. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ez leginkább pcos-re gyanú.
2022. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A pcos-ra gondolsz? Vagy bármilyen más hormonrendszert érintő betegségre? Vannak más betegségek is, amiknek nem ezek a tünetei, hanem nagyon erős vérzés, nagyon erős hasi fájdalom, pl. mióma, ciszta, endometriózis.
2022. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amit leírtam, arra gondolok!!!
2022. jan. 11. 11:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Na írna ide 1 hormonzavaros fiatal lány?
2022. jan. 15. 21:24
 5/6 Cubina ***** válasza:
100%

Már nem vagyok annyira fiatal, de nekem 20 éves koromtól keserítette az életem a hormonzavar több mint 20 évig.

Nálam is hízás volt sport és egészséges étkezés mellett, bármit csináltam, nem ment le egy kiló sem, csak híztam. A túlzott ösztrogén miatt a melleim hatalmasra nőttek és lógtak, fájtak, állandó gyulladásban volt alattuk a bőr. Mivel egyáltalán nem volt progeszteron a szervezetben, úgy próbálta legyártani, hogy közben megzavart minden más hormont is, azoknak a generálását háttérbe szorította, de ettől csak rosszabb lett a helyzet.


A progeszteron hiánya miatt állandóan menstruáltam, ezer küretem volt, amik után még jobban véreztem, nem segített egyáltalán. Az orvosok ezen kívül semmit sem csináltak, elintézték azzal, hogy hormonzavarom van és hazaküldtek.

Nem voltak ciklusaim, állandóan véreztem, néha kevésbé, máskor ömlött belőlem. Rengetegszer átáztam az utcán.


A végére olyan súlyos vérszegény lettem, hogy majdnem meghaltam. Hiába könyörögtem az orvosoknak, hogy vegyenek ki mindent, még 44 évesen, egy gyerek után is azt mondták, hogy túl fiatal vagyok hozzá, nem csinálják meg a műtétet.


Közben cisztáim és miómám lett, és az ellátatlanság meg a folyamatos vérzés és a küretek miatt a végén elrákosodott a méhem. Az egész méhem egy hatalmas tumor volt. Ekkorra olyan rettenetes görcseim voltak, hogy napi 8 görcsoldó sem segített.


Erre már kénytelenek voltak csinálni valamit, és egy 5 és fél órás műtéttel eltávolították a méhet, méhnyakat, a petefészkeket, nyirokcsomókat.


A műtét után azonnal megszűnt minden problémám.

Mivel már nem termelődött abnormális mennyiségű ösztrogén, elkezdtem fogyni, (a melleimet már korábban kisebbre plasztikáztattam, de még mindig nagy volt). Viszont a fogyás miatt kisebbek lettek, most normál méretűek.


Igaz, hogy közben covidos lettem és az is besegített, de 83 kilóról 67-re fogytam. Még tinikoromban se voltam 67 kiló.

A barátok, szomszédok nem ismernek meg az utcán, annyira lefogytam.

Úgyhogy nekem csak a műtét volt a megváltás, teljesen megváltozott az életem pozitív irányba. Tudtam én már ezer éve, hogy csak a műtét segítene rajtam, mégis hagyták az orvosok, hogy 20 évig kínlódjak, amivel teljesen tönkretették a fiatal éveimet.

2022. jan. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 nagyon szépen köszönöm a válaszod! De amit az 2. bekezdésedben írtál, az az én női ideálom! Hogyan és hol tudnék ilyen, tőlem fiatalabb lánnyal megismerkedni? 24/F
2022. febr. 18. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!