Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 10 napja menstruálok,...

Már 10 napja menstruálok, eddig még sose volt ilyen, ált 5-6 napig szokott tartani, de most ez már a 10. napja, hogy megvan! Mit fog csinálni ebben az esetben a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Szűz vagyok és még sose voltam nőgyógyásznál, anyu azt mondta, hogy neki is volt hasonlo (nem pont ilyen) és hogy ő elment a dokihoz elmondta hogy mi a problémája és a doki adott neki rá gyógyszert, tehát nem vizsgálta meg! Azt szeretném tudni, hogy ha én is elmegyek akkor velem is ez lesz, nem fog megvizsgálni, merthát mondjuk elég fura lenne, ha így is megvizsgálna, hogy megvan, vagy megvizsgál? mi lesz?
2008. dec. 15. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor valószínű nem vizsgál, csak kérdezget.Főleg, hogy szűz vagy. Mióta van meg a mensid? Első 2 évben ez normális.


De figyelj, nekem is volt már ilyen! Ha nincs semmi egyéb és ez most van először felesleges elmenni. Várd meg míg elmúlik a mensid, nekem nemrég 20 napig volt meg! Gondolhatod... Sosem volt még ilyen. Azt mondták a stressz, ennyi.

Várd meg a következőt, ha az normálisan lesz akkor semmi gond, nem kell aggódni. ezt ezer dolog befolyásolja, ez az egy eset még nem jelent semmit. Szerintem felesleges elmenni, várd meg míg elmúlik, és meglátod a következő meddig tart majd. Aztán valszeg visszaáll a normálisra és ennyi.

De ha elmész szerintem akkor se vizsgál csak beszélgettek majd elküld annyival, hogy nyugodj meg és várj. Vagy felír valami gyógyszert, esetleg fogamzásgátlót javasol.

Mondd, hogy ha nem muszáj nem akarod h megvizsgáljon mert félénk vagy. Mondani fogja, hogy ha nincs olyan jellegű panasz akkor okés.

2008. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

szia! 19 vagyok, januárban lesz 6 éve, hogy "megvan". ez az első alkalom, hogy ilyen van és hát megijedtem :-)

anyu arra gondolt, hogy talán attól lehet, hogy még ilyen időben is kabát nélkül 1 szál pulcsiba megyek mindenhova és biztos, hogy felfáztam, van is benne valami, de ez már 3 éve így van, hogy csak így minden nélkül járkálok... szal akkor ennek is elöbb kelett volna lennie, vagy nem?

2008. dec. 15. 10:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szia! 19 vagyok, januárban lesz 6 éve, hogy "megvan". ez az első alkalom, hogy ilyen van és hát megijedtem :-)

anyu arra gondolt, hogy talán attól lehet, hogy még ilyen időben is kabát nélkül 1 szál pulcsiba megyek mindenhova és biztos, hogy felfáztam, van is benne valami, de ez már 3 éve így van, hogy csak így minden nélkül járkálok... szal akkor ennek is elöbb kelett volna lennie, vagy nem?


Hát, én is 19 vagyok :D egyszer voltam csak nőgyógyásznál, de ott lent nem nézett meg, csak fent mert panaszom volt. Én is félek, úgyhogy majd akkor megyek ha akarok valami tartós fogamzásgátlót. Addig nem nagyon akarok, jobb nem is gondolni az egészre amíg nem muszáj.

Öltözz jó melegen. Kül én is mindig fel vok fázva :s

Szerintem felesleges most elmenned, elég akkor ha ez rendszeressé válik. Nagyon ő se tud erre mit mondani. Ezer oka lehet tényleg, az életviteled, az hogy mit eszel, idegeskedsz-e stb. ja és gyógyszerek, diéta minden befolyásolhatja. Szerintem ha tényleg nincs egyéb gond akkor várd meg, hogy most elmúljon. Aztán ha legközelebb megjön nézd meg meddig tart. (azon ne csodálkozz ha kicsit később vagy előbb jön majd most meg mert ez a 10, ill. több nap bekavar neki) ha az rendben lesz és utána a többi is, akkor ne foglalkozz vele.

Nekem volt hogy 7 hónapig nem jött meg. Most se tudom mi lesz. Régen napra pontosan megjött aztán egyszercsak elkezdte ezt csinálni. :D engem már nem érdekel, mert gondolom mitől van. Összevissza étkezés, sok stressz, fogyókúra, felfázás, ja és eléggé utálok nő lenni, szóval... állítólag ez is befolyásolja, tudat alatt. Fog.gátlót meg nem akarok szedni még, úgyhogy marad ez. Semmi bajom am.

De ezzel nem azt akartam mondani, hogy ne vedd komolyan és ne menj dokihoz. Csak szerintem még várj, mert erre ő se tud mit mondani, max felír valami légből kapott gyógyszert, hogy ne engedjen el üres kézzel. Azt meg addig minek szedni, amíg lehet magától is megoldódna a probléma, hátha csak egyszeri eset. Sok hülye gyógyszer csak bekavar megint.

Nálunk suliban majdnem minden csajnak összevissza volt a mensije, mindig arról beszéltek hogy már megint mi van és hogy nőgyógyászhoz kell menni. :P

2008. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jaj, istenem! :DD

Ne haragudj, hogy bemásoltam amit írtál, így szoktam néha mert ha a válaszra kattintok eltűnik... És elfelejtettem kitörölni küldés előtt. Bocsi. Fáradt vagyok kicsit :P

2008. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

7 hónap? az szép

am nincs semmi különös, diéta, stressz meg ilyesmi, ugyanugy élek, mint eddig.

2008. dec. 15. 10:49
 6/12 A kérdező kommentje:

semmi gond :]

am én várnék is a dokival, csak anyu aggodalmaskodik és hát miatta már én is egy kicsit :-)

2008. dec. 15. 10:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ha úgy gondoljátok, menjetek el nem vesztesz semmit. De véleményem szerint egyelőre nem fontos, várd meg mi lesz. :)
2008. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 10 nap még nem vészes. Nincs vtlenül vizsgaidőszakod, vagy valami egyéb miatt stresszesebb napjaid? Az is okozhatja.

Én 25 napig véreztem egyszer, na, arra már adott gyógyszert, mert nekem eleve mindig nagyon rendszertelen volt, és valami kellett, mert magától nem állt be, és a 25 napos vérzés nagyon legyengített úgy kompletten.

2008. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

szia, nem nincs vizsgaidőszak, csak január közepétől lesz :)

meghát am sem aggodom miatta, egyelőrecsak 1 tárgyból kell majd vizsgáznom és hol van az még :)

viszont érettséginél rendesen paráztam, dehát akkor sem volt semmi ilyen problémám.

2008. dec. 15. 11:54
 10/12 anonim ***** válasza:

NE aggódj!

Nekem volt már 2 hetes is!

Életem legrosszabb 2 hete...:S

2008. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!