Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan nyugtassam meg magam,...

Hogyan nyugtassam meg magam, hogy nincs semmi bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2020-ban vettem észre,hogy van egy duzzanat a jobb mellemben és akkor nagyon megijedtem, mert nagyon úgy tűnt, hogy nagyon különálló. De viszont csak egyetlen egy pontból lehet észrevenni, hogyha oldalról össze csippentem és hogyha mondjuk felülről tapogattam akkor már nem lehet érezni. Elmentünk vele ultrahangra és kézzel se talált semmit a doki és az ultrahangon is azt mondta, hogy nem lát semmit. Ez volt 2 éve és azóta is ugyanott van ez a csomó szerű valami és engem azóta sem hagy nyugodni, mert nem tudom, hogy ez micsoda És hiába tudom, hogy voltam dokinál meg, hogy ez nem nem daganat meg nem csomó, nem tudom megnyugtatni magamat mert mindig attól félek hogy, de mi van ha mégis. Azt tudni kell rólam, hogy én egy eléggé paranoiás ember vagyok és, hogyha mondjuk valami rosszra van 1% esély még 99% jó esély akkor én azt az egy százalékot nézem és nem tudok lenyugodni. Szakemberekhez jártam nem konkréran emiatt. Kevert szorongásos személyiségzavar volt a diagnózis. Gyógyszereket is szedtem. Beszéltem is velük erről de abszolút nem segítettek egyik problémámon sem, a gyógyszerek szedéset is abbahagytam. De nem emiatt jöttek elő ezek a gondolatok megint. Az utóbbi 2 évben mindig volt ilyen időszak, hogy ezen a csomón aggódok annak ellenére, hogy már voltam dokinál. Itt azzal van a probléma, hogy én hiába tudom, hogy mincs bajom egy részem ezt nem tudja elhinni és nem tudom mit tehetnék. Ha ez rosszindulatú lenne 2 év alatt már jelentkeztek volna tünetek nem?

19/L (nemsokára 20)



2022. jan. 18. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Hipochonder vagy. Szakemberhez továbbra is kellene járnod, mivel ha a szorongásos személyiségzavart nem kezelik, akkor negatívan befolyásolja a mindennapjaidat és végig szorongod az egész életedet...

Ha a melledben daganat lenne, azt már rég észrevették volna az orvosok.

2022. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha daganat lenne azt egyből tudnad mert semmivel se lehet összekeverni. Az olyan mintha egy kavics lenne ott. Egyébként ha daganat lenne 2 év alatt mar elég nagy szarban lennel mar bocsi hogy igy írom.

Vagy egy mell mirigy vagy fibroadenoma de ne piszkáld allandoan.

Nekem tudod mennyi csomó van a melleimben. Hajaj…es az mind mirigy.

2022. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4 évvel ezelőtt tűnt fel, hogy a jobb mellemben van egy elég nagy csomó, a balban pedig egy kisebb. Plusz a bal honaljamban is van, ami akkora hogy a honaljamnal pl anno fel sem lehetett emelni, annyira fajt.

21 voltam, akkor halt meg egy lány (kb velem egy idős) mellrákban, akit elhajtottak, mivel “túl fiatal, hogy mellrák legyen”. Engem is elhajtottak, hogy mirigyek.

A honaljamban és a jobb mellemben a nagyobb meg mindig ott van, de semmi problémám velük. Kb már meg is szoktam. Azért 4 év alatt már igencsak meghaltam volna minden kezelés nélkül, nem?

Egyenként más tünetei is vannak, nem feltétlen egy csomó.

Pl valadekozik a bimbo (és nem vagy kismama, vagy nem szoptatsz), dudorok, amik olyanok mintha narancsbor lenne, hamlik a bor (a melleden) stb. Ha aggodsz, menj el másik helyre is, hátha megnyugszol.

Egyébként igen, hipochonder vagy (én is egységként).

2022. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor ez valószínüleg csak egy mirigy lehet?

Az, hogy hipochonder lennék csak részben lehet igaz. Háttérstory: 2018-ban bélférgem volt. Fogalmam sincs, hogy hogyan kaptam el. De azóta nem igazán eszem gyümölcsöt, zöldséget csak ha nagyon sokáig mosom. Viszont az életem többi területére nem jellemző ez a viselkedés. Például a koronavírus kapcsán sem. Nem féltem tőle nem fertőtlenítettem állandóan stb. Anyukám folyton vitaminokat vesz nekem, hogy legalább azokat szedjem de azokat sem szedem mert nem akarom. Alapjáraton egészségesnek mondhatom magam. Vérvételre gyakran járok a pajzsmirigyem miatt és jók szoktak lenni az értékek. Szóval van benne igazság de én erről hiába beszéltem az orvosaimnak. Nem tervezek pszichiáterhez/pszichológushoz járni többet mert egyrészt nagyon drága másrészt azt érzem, hogy egyik sem vett komolyan. A pszichiáter havonta lecserélte a gyógyszereket, mert mindnek volt valami mellékhatása(pl viszketés, elaludtam a suliban) kb 6 gyógyszert próbáltam ki 1 év alatt.

Ő küldött el pszichológushoz és ő meg úgy kezelte a helyzetet mintha ezek egyszerű kamasz problémák lennének amik majd elmúlnak.(egyéb problémák, hosszú lenne leírni) De azért 14 000ft-ot elkért 45 percért. És mivel egyáltalán nem segítettek én nem akarom ezzel terhelni a szüleim, hogy ezt fizessék. Nekem meg nincs állandó keresetem egyetemistaként.

A csomóra visszatérve.

Nem tudom elmagyarázni magamnak, hogy a doki észrevette volna ha valami baj van. Mikor azt hiszem, hogy megnyugodtam hirtelen beugrik.

2022. jan. 18. 21:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy nekem is volt a hónaljamban egy csomó kb 4 éve. De az egyik napról a másikra alakult ki és nagyon fájt. Sokkal nagyobb is volt. Elmentünk veke dokihoz, azt mondta, hogy zsírcsomó, kaptam valami krémet és ha jól emlékszem pár nap alatt max egy hét alatt el is múlt.
2022. jan. 18. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd. Én teljesen megértem.

Nekem egy ideje vannak problémáim. Nehéz légzés, szédülés, fáradtság, stb stb. COVID teszt negatív. Tüdőm kitűnő. Vérvétel eredmények is.

De mégis rosszul vagyok. Akkor mi a baj?? És már olyanokat mondogatok magamnak, hogy tuti elcserélték a papírjaimat és ezek nem az én eredményeim. Pedig tudom, hogy hülyeség. Ennyi leletet elcserélni…Nálam tuti pszichés, ugyan ezen okokból nem akarok pszichológushoz menni. Mert le sem szarja a problémámat csak kapja meg a pénzét.

2022. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam updatelek, bár nem valószínű, hogy akik válaszoltak látni fogják.

Februárban végül elmentem ismét UH-ra, természetesen kiderült, hogy semmi bajom a doki is azt mondta, hogy valószínű mirigy. Egy ideig rendben is voltam nem foglalkoztam vele. Aztán megint visszajöttek a paranoid gondolatok, hogy lehet nem vett észre valamit stb.

Most már azért több hónap eltelt és hol visszajönnek ezek a gondolatok, hol eltűnnek egy kis időre. De komolyan szörnyű, hogy nem tudok szabadulni tőlük. Nem tudom miért csinálom ezt. Állandóan elmagyarázom magamnak, hogy mi a helyzet, hogy 2x nem tévedhet az orvos, fiatal vagyok egyebek. De valahogy nem hagy nyugodni. Tudom, hogy vissza kéne mennem pszichológushos vagy keresni egy másikat de nincs erre már keret. Már anyukámnak se merem mondani, hogy megint ezen rágódom mert tudom, hogy reagálna. Rögeszmémme vált ez a dolog. De valahogy megpróbálom megoldani. Azt vettem észre ha nem fogdosom/vizsgálom akkor kevesebbet gondolok rá és nyugodtabban élem a mindennapjaim, viszont így nem tudom a havi önvizsgálatot elvégezni. Úgy döntöttem, hogy ezt egyáltalán nem csinálom, csak majd 1-2 évente megyek szűrésre. De nem tudom ez elég e. Így ugyanúgy van bennem egy félelem. Köszönöm a válaszokat és ha még valaki látja ezt, írja le a véleményét.

2022. máj. 27. 23:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Keress olyan pszichológust aki sztk-ban vagy kórházban van az ingyenes.

Vagy foglald le magad. Találj valami hobbit (ha nincs).

Teljesen tönkreteszed magad ezzel hidd el.

Nincs semmi bajod de te saját magadnak csinálsz. Ezen gondolkozz el hogy mire jó?!

2022. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez a baj, hogy én tudom, hogy semmire se jó ez mégse sikerül megértetni az agyammal. Hobbiaim vannak de sokszor nem tudom elterelni a figyelmem eléggé. Az a baj, hogy teszek egy lépést előre utána kettőt visszafelé.

2022. máj. 28. 13:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez pedig nagyon nagy gond.

Viszont az már jó hogy tudós hogy ez nem normális.

Menj el pszichológushoz mindenképp aki segít először is rájönni honnan es miből indult el ez neked.

2022. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!