Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 29 éves nőként, alacsony AMH...

29 éves nőként, alacsony AMH szinttel?

Figyelt kérdés

Voltam AMH-szint mérésen, sajnos 1.20 lett, pedig még csak 29 éves vagyok. 2-3 év múlva jönne el a baba ideje, most viszont elkezdtem aggódni, mert ha addigra még kevesebb lesz az AMH értékem, akkor az megnehezítheti a teherbeesést.

IR-em és enyhe pajzsmirigy alulműködésem is van, de utóbbi ellenére elég vékony vagyok.

Mit javasoltok, hogyan tudnám megóvni, felkészíteni a szervezetemet a majdani gyermekáldásra?

Olvastam, hogy Q10-et, E vitamint kell szedni, elvileg az Aviva torna is jót tesz.

Nektek mi vált be?

Vitaminkúrákra, életmódbeli javaslatokra is kíváncsi vagyok.



2022. jan. 26. 11:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Az is nagy segítség lenne, ha mozgásformákat, jótékony sportokat is írnátok
2022. jan. 26. 11:53
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen. Szedsz fogamzásgátlót? Ha igen, akkor kukázhatod az eredményt, mert az okozza az alacsony szintet. Amennyiben nem, akkor lombikra készülj.
2022. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az Avivát nagyon élveztem, de nem segített. Inozitolt szedtem évekig D-vitaminnal, nem segített. 0,1 -es AMH-t is mértek nálam, később meg 0,3-at, nem igaz az, hogy egyre csak fogy, nőhet is. Nagy adag Q10 segíti a petefészket, engem is ez segített a természetes megtermékenyüléshez. 800-1000 mg/nap
2022. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Válaszoló!

Köszönöm, hogy írtál és szívből gratulálok a sikeres megtermékenyüléshez!


A 2. válaszoló pedig menjen a bánatba...

2022. jan. 26. 19:01
 5/10 anonim válasza:
100%

0.02 mértek,azt mondták már az életbe nem lehet gyerek lombikkal sem!6 évet kinlodtunk mire ez kiderült!Q10 semmit sem csinált,pajzsmirigy alulmüködésem van amire gyógyszert szedek!Minden szart szedettek velem semmi sem vált be az érték pedig negyed évente csökkent!Rátaláltam egy vitaminra amibe eszméletlen magass a d-e vitamin és többi más pluszba szedtem folsavat!

Soha +tesztem addig nem volt,majd furán éreztem magam akkor lett az első + tesztem.Az a terhesség megszakadt 9 hetes koromban,naaa akkor tettem le rólade kíváncsiságból magánlaborba csináltam AMH akkor 1.2 lett,tovább szedtem a vitamint utánna lettem terhes megint és 2021.03.20.án megszületett a kisfiam teljesen egészségesen 4160g és 52cm rel

Teljesen probléma mentes volt a terhesség pedig áprilisban töltöttem a 42 évemet

2022. jan. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 érdekes, én meg 1 hónappal a 42. születésnapom után szültem. Mennyi volt az az eszméletlenül magas D-vitamin? Mert én napi 4000-t szedek alaphangon évek óta, ha beteg vagyok, többet. #3 vagyok.
2022. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
6-os 6000 NE,napi 2x! Április 24 én töltöttem a kisfiam március 20.án született 🥰
2022. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia! Nekem 1,5 volt 2 éve. Azt mondták,hogy ez átlagosnak mondható az én koromban (32). A kislányunk első próbálkozásra megfogant, lassan egy éves. E- és D-vitamint, valamint méhpempőt és folsavat szedtem. Szerintem ne keseredj el, a környezetemben többeknek is sikerült ennél alacsonyabb szinttel is! :)
2022. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, ez az AMH érték nem olyan rossz. És tud változni. Én többször nézettem már, és nálam emelkedett.

Kedves 3-as, a q10-et meddig szabad szedni?

2022. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én hónapokig toltam, szerintem végtelen ideig lehet, nekem más szakorvos is javasolta állandó pótlásra. Más kérdés, hogy a nagy mennyiséghez mélyen a zsebedbe kell nyúlni.
2022. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!