Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a megoldás ?

Mi lehet a megoldás ?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki,


Voltam HPV és méhnyakrák szűrésen az eredmény szerint egyébb hr HPV lett.


Azt mondta a nőgyógyász, hogy az én koromban (27) ez sok nőnél van, illetve hogy erre nincs gyógyszer mert ami van, az sem hatásos!

Kinek mi a tapasztalta akinek hasonló eredménye volt ?

őszintén eléggé megvagyok ijedve!


Magán nőgyógyásznál jártam.


A válaszokat előre is köszönöm.



#szűrés #HPV #nőgyogyasz #Egyébb hr HPV
2022. jan. 26. 13:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugiiii,szia enis HPV voltam úgy hogy megkaptam a vedooltast is gimiben.. immunerosito plusz c vitamin és egy fel év múlva kutya bajom sem volt. Isoprinosinet szoktak felírni legalábbis errefele (Szabolcs) 3x2 szem igaz jó étvágyat csinal.. meg c vitamint szedj napi 1500mg írj majd h mizu :)
2022. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,én úgy megijedtem hogy sírtam,zokogtam..szóval nyugi nekem is azt mondta 90szazalekunknal elofordul.. :) semmi baj nem lesz csak erositsd az immunrendszered!!!
2022. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ha egyszer valaki HPV-s akkor egész életében az lesz ?
2022. jan. 26. 13:15
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

HPV az nem jelent önmagában semmit! 1000 törzse van.

Ha olyan, ami méhnyakrákot okoz, akkor fél évente ellenőrzés, és nyilván szex óvszerrel.

2022. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb hogy nem tudom hogy melyik törzse mert a lapon az egyébb hr HPV van be jelölve.
2022. jan. 26. 13:33
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondta volna ha baj van nyugi. Elmúlik egyebkent nem leszel életed vegeig hpvs! El lehet kapni ismét de ha megvan az erős immunrendszered nem jön elő többet. Nekem 5 éve volt,szultem is azóta. Főleg úgy hogy hipochonder vagyok kicsit nekem is betette az ajtot :)
2022. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt bejelolve!!!
2022. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De mit jelent az egyéb hr HPV ? Akárhogy kerestem az interneten nem találtam ilyen lelet tipizálást.


Kiegészítő vizsgálatok eredménye:

CINtec PLUS: negatív pozitív itt egyik sincs be jelölve majd alatta van:

Hr HPV tipizálás: negatív, 16 18, egyéb hr HPV és nekem az utóbbi van be jelölve :(

2022. jan. 26. 13:56
 9/20 mursi ***** válasza:
10%
A HPV-t szexuális úton kaptad el. Én azon agyalnék, kitől, hogyan. Igen egész életedre végigkísér, de örülj, hogy nem szifilisz. A HPV fertőzöttséged változhat: egyes törzseket legyőz a szervezeted, másokat nem, ha így folytatod, akkor kapsz még új törzseket is. Évente érdemes a tipizálást elvégeztetni, hogy mi a helyzet. Jelenleg nincs terápiás következménye, magyarul nem lehet csinálni semmit sem vele. Ha ez kiborít, akkor megkérdezném, miért nem védekeztél a fertőzéstől, miért közösülsz fertőzöttel védekezés nélkül? Erről is a nőgyógyász tehet? Esetleg a tévémaci vagy a zorbán. Nem? Sokkot kaptál? Szerintem a jó választás, hogy szidod a magyar egészségügyet és mindenki hibás csak te nem. A HPV ellen nincs gyógyszer, de a protokollhoz hozzátartozik az isoprinosine szedése, javasolható még hüvelyi gélspray (papilocare, colpofix), főleg, ha már méhszájsebed is kialakult a felelőtlen partnerváltogatástól. HPV-ből biológiai viselkedésük alapján (tumorképzés/méhnyakrák) megkülönböztetünk high és low risk törzseket. A legpatogénebb hr (high risk) törzseket külön is tipizálják. A leleted azt jelenti, hogy a hr csoportból nem a legrosszabbak törzsekkel sikerült megfertőződnöd.
2022. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szexuális úton kaptad el. Én az első vagyok szinten. Ezt bárki el kaphatja szóval kar most itt okolni mindenkit. A párod vagy a partnerednek is muszáj belole kijutnia akitől elkaptad mert o hiába gyógyulsz ki vissza fertőz vagy pedig ki sem tudsz gyógyulni belole. A hr hpv a tipusat írja h melyik torzs pl neked 16,18 nyugi. Nem lesz bajod belole,minél előbb sok vitamin. És picit óvatosabban a partnervaltaassal ha nincs párod ne aggódj! Szép estet :)
2022. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!