Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalatok hosszú ideje...

Tapasztalatok hosszú ideje tartó alhasi fájdalommal fertőzés(?) miatt?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, december óta alhasi fájdalmam van. Igazából nem fáj nagyon (talán minimálisan enyhült/tompább lett dec. óta), de érzem, hogy valami nincs rendben, illetve szex közben is kellemetlen. Korábban többször volt gomba fertőzésem enyhébb tünetekkel, ez kezelve lett, de a fájdalom megmaradt. Ahhoz nem fáj eléggé, hogy az orvosok komolyan vegyék, csak küldözgetnek ide-oda, senki szerint nincs semmi bajom, de mégis fáj a hasam. Egyáltalán nem vagyok hipochonder vagy mániákus orvoshoz járó, semmi bajom nem volt még ezen kívül az életben. Nincs vérzési zavarom, percre pontos a ciklusom, semmi egyéb tünetem nincs, csak minimális folyásom van.


Nyilván nem orvosi diagnózist várok, csak tanácsokat, hátha előfordult már mással hasonló, hogy legalább ötletem legyen, hogy merre induljak.


2022. febr. 4. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gyulladás lesz. A korábbi fertőzések miatt.

Egyszerűen nem tudom hova menj ha ezek a gyökerek nem vesznek komolyan. Persze tisztelet a kivételnek.

Nekem pl a 7. orvos mondta hogy meg szeretne műteni mert valószínű hogy endometriózisom van ami a pokoli panaszokat okozta. Igaza is lett.

2022. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magánban rendesen megvizsgált az orvosom, írt gyógyszert is, ami egy darabig enyhítette a panaszokat, néhány héttel utána újrakezdődött, ugyan enyhébb formában. Egyetemistaként viszont nem fér bele, hogy két-három hetente visszajárjak hozzá huszonezrekért, úgyhogy azóta csak a körzeti nőgyógyászaton voltam, ahol még le sem vetkőztem, de már el akartak zavarni azzal, hogy az alhasi fájdalom nem nőgyógyászati probléma.
2022. febr. 4. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem igaz volt méhgyulladásom, vagyis hát azt mondta 1-2 orvos hogy az a bajom de nekem a legerősebb antibiotikum sem használt.

Aztán szerintem már akkor az endometriózis miatt volt nekem olyan fájdalmak szóval elég rendesen felre lettem kezelve.

Nem olcsó, de menj el biztonság kedveert endometriozis speciálistához nehogy neked is ez legyen a bajod.

2022. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nalam is ugyanez, nagynehezen kijártam sokadik körre egy STD tesztet bőrgyógyásznál, úgy kezeltek ott mint egy leprást...micoplazma lett pozitív, méhem gyulladt volt, erős antibiotikum kúrát csináltam végig, többször, fájdalom elmúlt pár hétre, visszatért, kontroll mintavétel negatív. Ezt játszom másfél éve, partnerem már nincs egy éve abszolút, szóval visszafertozodes kizárva. Endometriozis gyanút felvetette a háziorvos, egyéb tünetek miatt is, de a nőgyógyász kb kirohogott és mondta hogy ezt nem vizsgálja meg milyen drága lenne ez(nekik, tb-re!), meg már minden nőnek van. Köszi...

Veled azóta mi a helyzet, találtál normális orvost, lett diagnózis?

2022. jún. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!