Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kegyetlenül fáj a menstruációm...

Kegyetlenül fáj a menstruációm, de nem akarok orvoshoz menni. Mit csináljak? Tudtok rá gyógyszert mondani? Ez lehet endometriózis?

Figyelt kérdés

11 évesen jött meg a menstruációm először, már akkor is voltak problémák amiket én teljesen normálisnak vettem. Pl: véres, nyúlós, nyálkás darabok maradnak a betéten, vagy hogy már akkor is nagyon erős görcsökkel jött meg, általában a derekam is fáj és a combomba sugárzik. Sokszor érzem úgy, mintha zsibbadna is miatta a lábam.

Most 20 éves vagyok és ez az egész csak rosszabb lett. Először vizes, barnás folyással indul, utána kezdek el rendesen vérezni. 4 napos ciklusaim vannak, de az első 2 nap elviselhetetlen. Utána is fáj, de akkor legalább ki tudok kelni az ágyból. Hiába veszek be gyógyszert, nem múlik el. Eddig legalábbis az algoflex M, nospa, algopyrin, cataflam és flector nem igazán segített. Ehhez jön még, hogy folyamatosan fel van puffadva a hasam, gyakran megy is, illetve a szex is fáj. A család azt mondja endometriózis lehet. Lehet igazuk?



2022. márc. 25. 10:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem akarsz orvoshoz menni? Ezt néhány tea nem oldja meg...
2022. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%

4 napos ciklusaid nem lehetnek, az azt jelentené hogy folyamatosan vérzel. Gondolom a menstruációd 4 napos.

Egyébként a véres, nyúlós, nyálkás darabok természetesek, ugyanis menstruációkor leválik a méhnyálkahártya, az távozik.

És igen, a többi tünet alapján szerintem is fennáll az endometriózis gyanúja, amiből egyre nagyobb, komolyabb baj lesz minden elvesztegetett hónappal/évvel, amíg halogatod az orvost.

Ha szexuális életet élsz, akkor gondolom amúgy is eljársz az évenkénti szűrésre, tehát nem újdonság a nőgyógyász.

Minél előbb vizsgáltasd ki magad, ez nem játék.

2022. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
Ki kell vizsgáltatni! Menj orvoshoz! Ne félj az orvosi vizsgálattól!
2022. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
65%

“Kegyetlenül fáj a menstruációm, de nem akarok orvoshoz menni. Mit csináljak?”


Akkor szenvedj tovább.


“Ez lehet endimitriózis?”


A gyakori népe nem orvosokból áll. Erre csak akkor kapsz választ, ha elballagsz az orvoshoz.


“Tudtok rá gyógyszert mondani?”

Kb bármely fájdalomcsillapító. De ez a problémádat nem fogja megoldani, csak tüneti kezelés.

2022. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Igen, a menstruációm 4 napos. Bocsi 😅

Nőgyógyásznál egyáltalán nem voltam még és nem is nagyon szeretnék elmenni.

2022. márc. 25. 10:39
 6/44 anonim ***** válasza:
64%
Te szellemi fogyatekos vagy? Szakorvos nélkül mit akarsz?
2022. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
86%

Lehet mióma, ciszta, endometriózis.

Mindenképpen menj el orvoshoz. Lehet olyan, ami beavatkozást is kíván. Szóval ez nemcsak a fájdalomról szól.

Nekem endometriózis miatt egy 7 cm átmérőjű ciszta nőtt a petefészkemre. Azt pl. nem lehet csak úgy hagyni, hanem kezelni, műteni kell.

2022. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
88%

Pedig muszaj lesz orvoshoz menni... ha endometriozis akkor se fog magatol elmulni.


Erre semmilyen fajdalomcsillapito nem fog hatni.

2022. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%

Akkor ne menj el, hanem szenvedj tovább.


Bocs, de akinek ennyi esze van, arra kár a szót pazarolni.

2022. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
69%

Nekem volt ilyen ismerősöm, akinek betegsége volt, de nem volt hajlandó orvoshoz menni. Az éppen vese probléma volt. 2 évig itta a vesetisztító kúra teákat, amit Facebookon a “24 óra alatt újjászületsz” csoportban szedett össze.


3 éve halt meg, 32 évesen.


Ha hasonló életútra vágysz, akkor jó irányba haladsz.

2022. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!