Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhat ez?

Mire utalhat ez?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok (21), nemi életet nem élek. Természetesen el fogok menni orvoshoz, ettől függetlenül gondoltam megkérdem, hátha ha valakinek volt ilyen/hasonló meg tudja osztani a tapasztalatait.


Pár napja vettem észre, hogy viszket a hüvelybemenet. Tisztálkodom rendszeresen (napi min. 1, ha úgy adódik 2) és alaposan. Eleinte nem gondoltam semmi rosszra, mert voltam pár napot nyaralni és ott azt a tisztálkodószert használtam amit a hotel kihelyezett a hotelszobában, olvastam, hogy a szokatlan szer is okozhatja.

Aztán ma zuhanyzásnál vettem észre, hogy az állaga ilyen darabos. Színe fehér, nem büdös. Hozzá kell tenni fürödtem wellnessben a héten, lehet ott szedtem össze valamit.


Mi lehet ez? Gombás fertőzés? Hogy zajlik ilyen esetben egy nőgyógyászati vizsgálat?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. ápr. 10. 11:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Pcsa tudja, bármi lehet, honnan tudjuk? Én 27 vagyok szűz, sose voltam nődokinál és csak egyetlen egyszer volt viszketésem hüvelyben. Kaptam háziorvostól vmi hugyut fertozésre tabit, par nap utan elmúlt. Erről ennyit. Barmi lehet neked kell tudni elmész-e orvoshoz vagy se.
2022. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem viszketsz, nincs szaga stb akkor lehet csak betúrósodott a huvelyvaladek. Előfordul barkinel.

A ciklussal amugyis változik az allaga.


Egyébként az intim területet bőven elég napi 1x megmosni. Tiszta vizzel persze lehet többször is. És csak kívül.

2022. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam is, hogy viszket. Nekem még sose volt ilyen, hogy betúrósodna. A legnagyobb melegben se, soha.
2022. ápr. 10. 11:36
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Gombának tűnik. Nem tudom hogy zajlik a vizsgálat, mert ahány orvos, annyi féle. Nekem szűzen is csináltak kenet vételt, valahol csak végbélen keresztül vizsgál az orvos.
2022. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Gombás fertőzésnek tűnik a leírtak alapján.

A kérdésedből nem derül ki egyértelműen, hogy szűz vagy-e, vagy csak mostanság nem élsz nemi életet, de ha elmondod, hogy szűz vagy, nem nagyon fognak macerálni.

Az orvos egy vékony mintavételi pálcikával (mint a fültisztító) kenetmintát vesz a hüvelyváladékból, és elküldi elemzésre.

Vagy csak bekukkant, és a panaszaid alapján kiírja a megfelelő szert.

Vagy nem is vizsgál, csak felírja a tünetek alapján a gyógyszert.

Tényleg eléggé orvosfüggő.

2022. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szűz vagyok, de olykor-olykor használok pl.: tampont és sosem fájt vagy ilyesmi úgyhogy a macerálás sem zavarna.


A problémám inkább az, hogy magánban se találok időpontot csak min. 3 héttel későbbre. Az egyetlen (magánrendelés) amit eddig a rendszer szabadnak mutatott egy (mások elmondása, köztük édesanyám szerint is) olyan orvoshoz van aki állítólag elég bunkó:/

Ettől függetlenül lefoglaltam meg telefonálgatok még, de röhejesnek tartom hogy még magánrendelésre is csak hetekkel később lehet időpontot szerezni...

2022. ápr. 10. 18:39
 7/14 anonim ***** válasza:
Tarthatod röhejesnek, de ez bizony így működik.
2022. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért is lep meg, mert jópár magánrendelésen megfordultam már (kardiológia, sebészet, ortopédia stb.) és mindenhol tudtak időbe fogadni. De hát ez van.
2022. ápr. 10. 18:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát a nőgyógyász-páciens viszony talán a jellegéből adódóan még inkább bizalmi kapcsolat, mint más orvos-beteg viszony. Szóval a jobb dokikhoz nagyon nehéz bejutni rövid időn belül.
2022. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem gomba, lehet a medencében szedted össze.

Én a helyedben vennék a gyógyszertárban canesten combit, azt elhasználnám. Valószínű el fogja mulasztani. Ha esetleg nem, még mindig foglalhatsz időpontot dokihoz.

Amúgy a szappannal, tusfürdővel való intim tisztálkodás nem tesz jót. Fiatal lány voltam, mikor a doki az intim mosakodóra mondta, azt se - tiszta vízzel. És azóta semmi bajom.

2022. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!