Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férfihoz vagy nőhöz mész...

Férfihoz vagy nőhöz mész szívesebben nőgyógyászati vizsgálatra, és miért?

Figyelt kérdés
Természetesen a legfontosabb, hogy jó orvos legyen, mégis lehet ez is szempont. Én férfi nőgyógyászoknál mindig furán éreztem magam, nem tudom az okát, meg igazából jó orvossal nem találkoztam ezen a területen, aki alapos lett volna, és nem csak futószalagon érzem magam.
2022. ápr. 12. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem szuper az orvosom és férfi. Szerintem, mivel ők tapasztalni nem tudjàk, maximum sejteni, hogy a vizsgálat mennyire kellemetlen, esetleg fájdalmas, így a férfiak óvatosabbak. Persze biztos vannak normális nő nőgyógyászok is, de engem rossz tapasztalat fűz hozzá, mivel előszőr nőnél jártam és hogy is mondjam, kicsit lenézően, lekezelően viselkedett, mintha rivalizálna velem valamilyen oknál fogva. Így hát személyes tapasztalatok alapján, férfi!
2022. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Egyikhez se. Én se jártam még jó nőgyógyásznál. Tényleg futószalag az egész, sokuk stílusával is komoly bajok vannak.
2022. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Én szégyenlős tiniként nőhöz mentem 17 évvel ezelőtt. Kedves volt és nem éreztem magam feszélyezve, de borzasztó fájdalmasan vizsgàlt, a rákszűrés is rettenetesen fájt. Így következő alkalommal férfihoz mentem, akinél zavarban voltam, de abszolút nem fájt a vizsgálat, és jelenleg is férfihoz járok aki szintén nagyon figyelmes és kíméletes. Hozzáteszem nemrégiben a szülésem során találkoztam egy fiatal doktornővel, akivel jó tapasztalatot szereztem, így ha csalódnék a jelenlegi orvosomban biztos hozzá mennék legközelebb.
2022. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nőhöz. Talán azért, mert amikor 13-14 éves korom körül gyermeknőgyógyásznál voltam (még nem jött meg a vérzésem), akkor nőnél voltam és tök kedves meg normális volt.


Aztán később jártam férfiakhoz.


Egy nő nőgyógyásznál szültem (csakis nőnél akartam mindig is).


Azóta is nőkhöz járok. Soha nem tapasztaltam olyat, amiket szoktak írni, hogy durvák vagy ilyesmi. Inkább "csak" simán nem kedvesek, ami baj. Viszont férfi nőgyógyász már volt velem kifejezetten bunkó és ezt nem tudom tolerálni.

2022. ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Férfi.

Bennem egy nő ne turkáljon :-) Meg amúgy is... férfi orvosokkal valahogy jobb tapasztalatom volt. Egyszer kerültem nőhöz, olyan durva volt, meg lekezelő... azt hittem, felrúgom :-D és nagyon fájt ahogy vizsgált.

Azóta maszekhoz járok, és kiváló orvost találtam.

2022. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Férfihez.

Amikor elkezdtem járni, akkor még elég kevés nő volt a városunkban. És nem hallottam jókat róluk. Azt mondták, hogy bunkók, féltékenyek minden nőre.

Inkább férfihez mentem. Aztán valahogy megszoktam. Azóta egyébként találkoztam már női nőgyógyásszal is, és nagyon kedvesek voltak :)

2022. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is kellett gyereknőgyógyászatra mennem, ott nők voltak, nem volt kellemetlen, bár ahova először vitt anyukám, ott mikor megtudta, ki rendel, nem is mentünk be, az a nő szúrta el a szülését testvéremnél, és hozzá nem akart vinni, ahova utána mentünk, ott rendesek voltak, persze, nem mondanám kellemesnek, viszont később mikor felnőttként férfi orvosok vizsgáltak, az konkrétan fájt.

Most csomót találtam az egyik mellemben, nőhöz kerültem mammográfiára, nagyon korrekt, figyelmes, azt is elmagyarázta, hogyan tudok rendesen önellenőrzést végezni, ezt sehol nem mondták, mutatták meg. Mennem kell még ultrahangra, ott is doktornő lesz. Ha itt jó tapasztalatom lesz, ide járnék vissza rendszeresen is. Viszont ez magánrendelő, és korábban erre nem volt anyagi lehetőségem. A körzetről meg rosszakat hallok, illetve most már azt is, hogy időpontot sem lehet kérni.

2022. ápr. 12. 09:44
 8/11 A kérdező kommentje:

Viszont azt hozzáteszem, a fájdalmas vizsgálat előtt is furán éreztem magam férfi orvosoknál, szóval mielőtt még megvolt ez a rossz tapasztalat, tehát nem amiatt, valahogy szégyenlősebb vagyok előttük, feszélyezettebb. Ettől függetlenül biztosan van jó is.

A válaszokat és a tapasztalataitokat pedig köszönöm.

2022. ápr. 12. 09:48
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Tíz éve, mióta járok nőgyógyászhoz az éves rákszűrésre, csak nőnél voltam. Eleve kellemetlen az egész vizsgálat, férfinál még kellemetlenebbül érezném magam. Eddig szerencsére csak normális orvosoknál jártam, bár magánba megyek mindig.
2022. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Egyik sem. Nagyon taszít ez az egész, így én inkább kihagyom. Nagyon régóta nem voltam.
2022. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!