Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen után mire számíthatok?

Ilyen után mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

PCOS-em van évek óta- 21 éves vagyok.

Ma voltam jó bő fél év után újra nőgyógyásznál...sajnos nem jók a fejlemények ..a dokinő 5/6cm-es cisztát talált.

Eddig is voltak,de mindig kicsikék mindkét petefészkemen.

3 évig kénytelen voltam fogamzásgátlót szedni,voltam akkor is orvosnál,azt javasolta,hogy elhagyhatom mert szépen visszahúzodtak a ciszták.

Pár hónáp után ismét voltam orvosnál,áki közölte,hogy tele vagyok megint és felírta a Normenset ..ami sokat nem segített...egyre jobban erősödtek a fájdalmaim vérzéskor,olyán eset is volt,amikor anyukám szedett össze a padlóról mert elájultam a fájdalombam...

Mult hónapbam csináltam programálást az orvoshoz de sajnos csák most tudott fogadni...

Nemrég járt le az e hónapi mensim is és akkor is borzalmásan fájt.

Tehát az orvosnő közölte,hogy kéne szedjem legalább 1 hónapig a fogit újra,hátha ez a nagy visszahúzódik,így elkezdem a tablettát és a kövi menstruációm után újra el kell mennem hozzá.

Elnézést a hosszas leírásért,de csak így tudom megértetni veletek is jól,hogy mi zajlik.

Elmondta mire számíthatok...ha nem húzódik vissza egy hónap alatt akkor talán többet kell szedjem a tablettát,de azt is megemlítette,hogy lehetséges műtét is ..és ha a következő vérzéskor erős fájdalmaim vannak,menjek sürgösségire,és vegyem komolyan,mert komoly bajok lehetnek,és már ákkora,hogy veszélyes...



A kérdésem igazából az,hogy ti lányok,nők,akik jártatok,jártok hasonló cipőben,mi lett a végeredmény?

Nektek mi oldotta meg,ha egyáltalán megoldotta,vagy milyén kezelést kaptatok? Megosztanátok velem is,mert most tényleg meg vagyok ijjedve😢😕😔

Előre is köszönöm



2022. ápr. 14. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 11*11 cm es ciszta volt a petefészkemen. Ugyan úgy ájulásig, hányásig fájt minden egyes menstruáció..a végén már menzesz nélkül is folyamatosan fájt. Nagy hasi műtét lett belőle. Kiderült hogy endometriozis. Petefèszekkel együtt vettèk ki. Évekig kellett utánna szednem egy gyógyszer amitől egyáltalán nem volt ciklusom. Azóta született két gyerekem. Hogy vagy azóta kedves kérdező?
2022. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A tied sokkal nagyobb volt, gondolom az milyen fajdalommal jart... 😖😖😣

Orvendek, hogy lettek gyerekeid, nagyon❤

A masik petefeszked egeszseges mai napig?


Meg szedem a fogamzasgatlot, jovo heten megyek vissza az orvosnohoz.

Gyakorta faj a hasam, a derekam, belehuzodik a combjaimba is. Elegge izgulok.

Talan jobban jarnek, ha egy ideig szednem a fogamzasgatlot, annak ellenere, hogy az orvosno csak egy honapot ajalnott... Felek.

2022. máj. 2. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm 💕 Hát képzeld pont tegnap voltam vele dokinál hogy nézzen már rá mert pár napja fáj azon az oldalon a hasam ahol anno műtöttek. Nekem is ez volt..combomig kisugárzott most is a fajdalom. Hát lett rajta egy 5 cm es ciszta. De nem aggódom
2022. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ezektol sose lesz szabadulas. Ujra es ujra kiujulnak😣
2022. máj. 5. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!