Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Missee fogamzásgátló mellett...

Missee fogamzásgátló mellett fel fognak jönni rám a kilók, ha alaphangon hajlamos vagyok a hízásra?

Figyelt kérdés

A hajlamosat most nem úgy kell érteni, hogy bármit eszem, hízom, inkább úgy, hogy ha zabálok, az meglátszik rajtam, és az is, ha keveset eszem (nyilván ellentétes a hatás). Tehát nem ektomorf alkat vagyok, aki 3000-es napi kalóriabevitellel is nádszál vékony. Amiatt is aggódom, hogy a TSH-m kicsit (egyelőre csak szubklinikai szinten) magasabb, és ahhoz már eleve hízást társítanak.

A nőgyógyászom csak legyintett, hogy ezek már új generációs, alacsony hormontartalmú bogyók, abszolút nem jellemző, hogy hízzon tőlük az ember lánya, szóval szedjem nyugodtan, de vannak aggodalmaim. Megjegyzem, egészségügyi oka van annak, hogy fel lett írva nekem (rendellenes görcsök, szabálytalan ciklus), úgyhogy nem annyira könnyű elengednem ezt az opciót, mintha csak azért akarnék élni vele, hogy ne essek teherbe. Soha nem szedtem fogamzásgátlót korábban.

Tudom, nem lehet előre biztosat mondani, de érdekelne, milyenek az esélyeim. Illetve az is, hogy milyen ütemben történik a hízás...? Mondjuk ha minden héten megmérem a súlyom, és egy hónapon keresztül azt látom, hogy stagnál, akkor valószínűsíthető, hogy rám nem fog rosszul hatni ebből a szempontból? Vagy mennyi időn belül szokott jelentkezni ez a mellékhatás? Minden információért hálás vagyok.



2022. ápr. 26. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Mivel a gyógyszerben 0 azaz nulla kalória van, nem lehet tőle hízni. A kajától lehet. Sokat kell mozogni és keveset enni, akkor nem fogsz hízni.
2022. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem arra a fajta hízásra gondolok, amikor a pirula meghozza az étvágyat, a páciens meg nem tud ellenállni a késztetésnek, ezért bezabál és meghízik. Az érdekel, hogy a hormonháztartást meg tudja-e borítani annyira, hogy az az anyagcsere lelassulását vonja maga után.
2022. ápr. 26. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkin meglátszik, ha zabál, és az is, ha odafigyel!

Felesleges jóslásokba bocsátkozni, az esetek túlnyomó többségében a súlyra semmilyen hatással nincs a fogamzásgátló.

2022. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Válasz a kérdésedre: nem

De legjobb lenne, ha nem tömnéd magad feleslegesen hormonokkal.

2022. ápr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én örülnék a legjobban, ha felesleges lenne.
2022. ápr. 27. 00:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat.
2022. ápr. 27. 01:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Senki nem fogja tudni megmondani, hogy hogy fog pont rád hatni, mert rengeteg dolog borulhat. Inkább kérdezz meg más orvost is, aki nem kapásból fogamzásgátlót ír fel a tünetek elfedésére. Így nem csak a hízás miatt kéne aggódni.
2022. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem lettem fog.gátlóval letudva egyébként. Kísérleti jelleggel írta fel nekem, hogy ne egyből laparoszkópiára kelljen mennem, ami egy kizárólag altatásban elvégezhető műtéti beavatkozás. Szerinte ha ez a tabletta megszünteti a végbélbe nyilalló fájdalmamat (kifejezetten menstruáció ideje alatt jelentkezik), akkor az endometriózist kizárhatjuk. Ha nem segít, akkor letehetem a "gyógyszert", illetve belátásom szerint bármikor.

Ezen kívül hormonvizsgálaton is voltam, endokrinológiára is el lettem küldve. Hüvelyi UH nem mutatott elváltozást. Nem tudom, más orvos ezen kívül mit tudna tenni.

2022. ápr. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!