Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik betegségre utalhatnak...

Melyik betegségre utalhatnak az alábbi tünetek, milyen vizsgálatot érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Egészségesen étkezek, kalóriadeficitben vagyok, mégis nehezen fogyok. Heti 5-6x sportolok konditeremben, jól telepített edzéstervet követek. Igaz, formálódok, de a súlyom nehezen csökken. (Jelenleg 171 cm vagyok, ehhez 64-65 kg, igaz voltam már 91 kg is, de az utóbbi időben nem mozdul lejjebb a mérleg.). Sokszor vagyok fáradt, pedig napi 8 órát alszom. Menstruációm néha késik, van, hogy csak 1-2 napot, van, hogy egy hetet. A hasamon erős szőrnövekedés figyelhető meg, főleg a köldököm alatt, erős, fekete szőrszálak. Feledékeny vagyok, nehezen tudok egy dologra koncentrálni, figyelni, gyakran van egyik pillanatról a másikra sírhatnékom, sokszor azt érzem, hogy fel vagyok puffadva.

Nemrég voltam vérvételen, ott nagyjából minden értékem rendben volt, ez alapján az orvos szerint nincs miért aggódnom.

Milyen orvoshoz célszerű fordulnom ezekkel a tünetekkel, ti mit gondoltok erről?



2022. ápr. 27. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A vérvételen mit vizsgáltak?


Volt pajzsmirigyfunkció is a listában (TSH)...? Vagy más hormon?

2022. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nogyogyaszhoz el lehet menni vegulis+ egy hormonsort nezetni, de egyebkent a szorosodes mogott sokszor nincs semmi gaz. A kesest se latom korosnak, bem vagyunk gepek, megesik.

Nekem is van no letemre a hasamon szor, nekem is kesik par napot neha, de nogyogyaszatilag es mindenhogy rendben vagyok.


A faradtsag es a tobbi valoszinuleg dietahiba, nem tudom mennyire etkezel valtozatosan es hogy eleg kaloriat viszel-e be. Tippem szerint nem. A fogyas sem linearis,vannak stagnalos idoszakok+ minel kevesebb kilo felesleged van, annal nehezebb fogyni. En fogytam 15 kilot 5 honap alatt, a maradek 5 kilo 8 honapomba telt.

A puffadas miatt talan egy allergiavizsgalat nem arhat, de ez is siman lehet attol, hogy egyszeruen nem eleg valtozatos (es keves) az etkezesed.

2022. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
TSH volt, annak 2.653 volt sz értéke. Csak általános vérvétel volt, akkor azzal a panasszal mentem orvoshoz, hogy elájultam.
2022. ápr. 27. 14:01
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Megnézném azt az egészséges táplálkozást. Ez manapság (főleg városban) őrült nehéz, majdhogynem lehetetlen mutatvány. Egyébként a tüneteid alapján áteresztő bél szindrómára gyanakodnék, ami túlműködésre serkenti a mellékvesét, ami viszont jellemzően magával rántja a triász (hipotalamusz-hipofízis-mellékvese tengely) többi tagját is. Magyarul bukik a hormonháztartás.
2022. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!