Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz rákszűrés...

Nőgyógyászhoz rákszűrés vizsgálatra hogyan kell menni (öltözés stb.)?

Figyelt kérdés

- Nadrág kell vagy szoknya?

- Bugyi milyen fajta legyen?

- Betétet kell vinni, vagy előtte betenni?

- Ha igen, elég a tisztasági vagy szárnyas kell?

- Van még valami amire oda kell figyelni öltözés, megjelenés szempontjából?


19 éves vagyok, még sose voltam, most megyek először



2022. ápr. 28. 16:21
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem kell túl reagálni, normálisan felöltözöl és elmész
2022. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy a ruha.

Olyan szempontból hasznos, ha szoknya vagy hosszú felső van rajtad, hogy akkor azalatt a pár lépés alatt nem látszik a popód, amíg az öltözőből a vizsgálóasztalig elmész - de ha igen, azt is túl lehet élni.

A bugyi tökmindegy, azt az orvos nem fogja látni, mert a vizsgálathoz ugyebár leveszed, előtte-utána pedig fel leszel öltözve.

Betét minek? Ritkán fordul elő, hogy okoz a vizsgálat egy minimális vérzést, de ahhoz is elég a tisztasági.

Odafigyelni csak arra kell, hogy mosakodj meg előtte alaposan. :)

2022. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
👍1+2
2022. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Először is nagyon tudatos vagy, hogy már most nőgyógyászhoz mész :)


Abban mész, amiben kényelmesen érzed magad. Természetesen legyen tiszta és rendezett, ez alatt csak azt értem, hogy nem kell kiskosztüm. Deréktól lefelé mindent le kell majd venned (tehát a bugyi teljesen mindegy). Én vagy szoknyát ajánlok, vagy combig érő pólót. Van, hogy nem azonnal ültetnek fel a vizsgálószékbe, így sokkal kényelmesebben érezheted magad, és nem kell pucéran állnod a doki előtt, valamint leszállás után sem pucéran kell visszasétálnod a ruháidhoz. Amikor felülsz a székbe csak felhajtod a pólót/szoknyát és kész is.

Tisztasági betét bőven elég, utána elég betenned. Egy ici-picit vérezgethetsz a mintavétel után, de azt ez bőven felfogja.

Maga a mintavétel kicsit kellemetlen, szurkáló érzés, ettől ne lepődj meg (de ha rendes orvosod van, ő mondani fogja mikor mit csinál, és mit fogsz érezni).

2022. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
2.vagyok, még egy gondolat, amit nem írtam le külön, mert nekem már természetes, de egy teljesen "kezdőnek" nyilván nem. Szóval tisztasági betétet azért vigyél, mert a hüvelyi ultrahangot síkosítóval szokták csinálni. (De ha kizárólag csak rákszűrésre mész és általános vizsgálatot nem akarsz, akkor ilyen nem lesz.)
2022. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mibe vagy
2022. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Mindegy miben mész, és a korod miatt teljesen felesleges is.
2022. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én nődokihoz mindig szoknyába megyek mert azt csak felhajtom és kész.
2022. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!