Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs bugyit és/vagy...

Menstruációs bugyit és/vagy mosható betétet használhatnak tizenévesek is, vagy csak felnőttek?

Figyelt kérdés

Ugye isneretes hogy tinikorban még eléggé macerásak és "cikik" a betétekkel kapcsolatos teendők így azon gondolkodtam, hogy ha majd rövidesen a lányom oda jut, hogy elkezd menstruálni, vagy már 1-2 éve meglesz neki, vajon neki is alkalmasak lehetnek ezek az eszközök? Tehát a kérdés h használhat-e mensibugyit vagy mosható betétet egy 14-16 éves például?

Ti ismertek olyan 20 év alattit esetleg aki ilyen mosható cuccokat használ?


A kelyhet direkt nem kérdezem, mert tizenevesen tampont se használnak sokan mert nem tudnak, a kehely meg ilyen felhelyezés szempontból még macerásabb



2022. máj. 3. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne használhatna?

Ha az alapvető higiéniai szabályokat betartja, semmi akadálya.

2022. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
susuban biztos izgi lehet azt rakosgatni 🤮
2022. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A mensibugyiról azt hallottam, kibír egy egész napot is. Egy tizenéves gyerek, meg 8 óránál többet nincs suliban.

Egyébként tégelyben kell tárolni, amiben meg éppen bármi más is lehet, szóval nem olyan egyértelmű, mint az egyszeri betét a színes nejlonban...

2022. máj. 3. 16:29
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Ja, aztán ha a mosható betét átázott a suliban, hadd cikizzék...
2022. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es a sima is át tud ázni
2022. máj. 3. 18:55
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen, használnak. Sőt, szerintem ők nyitottabbak arra, hogy kipróbálják, mivel ebbe nőnek bele, hogy van ilyen lehetőség is
2022. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Ja, bocsi, félreértettem az előbb.

De, persze, alkalmas. Kicsit nagyobb a nesszeszer, amit magával kell vinnie. De kb. ugyanaz a művelet

2022. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

5-ös, nem úgy, mint a mosható. Az eldobhatónak ugyanis az alján ugyebár található egy műanyag nedvességzáró réteg. Na, ilyenje a moshatónak nincs. Szóval az "átázás" az eldobható betétnél inkább akkor történik meg, ha túltelítődik és oldalt kifolyik a cucc. Míg a mosható nem vezeti el egyenletesen a vért és nem zárja magába, így ha pl. egy felállásnál nagyobb mennyiség folyik bele egyszerre, akkor a textil óhatatlanul egy pontban kapja a terhelést...

Nem beszélve arról, hogy az eldobhatót sokkal könnyebb megfelelő időközönként cserélni, és mivel vékonyabb de jobb nedvességszívó, így sokkal kényelmesebb.

Otthon oké lehet a mosható, de a tini lányomat biztos nem terelgetném afelé, hogy iskolában moshatózzon...

2022. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Így igaz ahogyan 8 mondja. Az eldobható betétek tartalmaznak olyan anyagokat is amik felturbózzák, sokkal jobb lesz a nedvszívó képességük. Míg a textil az csak textil marad, mint egy ruha. Akinek bolygót védeni van kedve és ilyeneknek kitenni magukat, hajrá, ázzanak át és égjenek le a suliban vagy a munkahelyen. A fürdőszobábájukba mondjuk be nem szagolnék vagy ahol a használt mosi betéteket tartják. Az egyszerhasználatosakat akkor zuditja ki az ember amikor akarja.
2022. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem függ attól, milyen erős neki. Nekem tini koromban, főleg az első pár évben elég gyenge volt a vérzésem, legtöbbször 8 óránként cseréltem ugye higiéniai okokból, meg akkor kezdett megtelni egy normál libresse. Ilyen erősségre a mensibugyi tökéletes, én örültem volna, ha tudok róla, hogy ilyen is létezik. Sokkal nehezebb volt zsebbe csempészni, végre kijutni wc-re, kiállni a sort, aztán zörögni a betéttel...


Amúgy a mosható betétek és bugyik is tartalmaznak vízzáró réteget, PULt. És az enyémek jó nedvszívók és képesek egész szépen eloszlatni a vért. Többet is bír, mint az eldobható. Egyedül tesin látszhat át ha cicanaciban van.


Szóval szerintem meg lehet próbálkozni egy szimpi mensibugyival, ha nem eszement erős a vérzése, és még cserélni se kell. Persze vigyen magával egy váltó bugyit meg betétet, ha mégis valami történne, de valószínűleg jól bírja a napot. Ha végig pul van benne, nem fog átázni.

2022. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!