Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap lesz nőgyógyászati...

Holnap lesz nőgyógyászati vizsgálatom, hogyan engedjem el magam?

Figyelt kérdés

Nem először megyek, jó párszor már voltam, de az utóbbi vizsgálatok rendkívül kellemetlenül zajlottak.

Cisztám van, amit holnap vizsgálnak ultrahanggal, illetve gondolom előtte kacsát is használnak, vagy legalább ujjal megtapogatnak.

A problémám az, hogy utoljára, mikor voltam, éreztem minden matatást, minden mozdulatra felszisszentem, meg persze ennek fejében még a hasamat is elkezdte nyomkodni. Összeszorulok, és folyamatosan kérdezik, hogy fáj, és hát eléggé kellemetlen érzés, nem tudom elengedni magam, és még a nővér és az orvos is elkezdett velem ordibálni, hogy engedjem el magam, mert így nem tudnak megvizsgálni. Próbálok ellazulni, de lehetetlen, mert annyira durván és gyorsan vizsgálnak. Aztán amikor feltették a hüvelyi ultrahangot, akkor is összevissza csavargatta bennem, aztán meg még ők voltak felháborodva, és mondták, hogy nekik nem muszáj megvizsgálniuk, ha ennyire nem akarom… Sőt még a kísérő füle hallatára (meg az egész folyosó hallotta), megkérdezték, hogy hogy tudok így lefeküdni a fiúval, ha ennyire össze vagyok feszülve.

Fiúval egyébként nincs gond, egyáltalán nem fájnak az együttlétek, csak mikor az orvos a száraz kesztyűjével felnyúl 1 milisec alatt, akkor kiugrok a bőrömből.

Valami tippek, hogy a holnapi vizsgálatot hogy bírjam ki? Már most görcsben van a gyomrom.

22L


2022. máj. 8. 19:27
1 2
 1/20 anonim válasza:
51%
Hát én például csak úgy tudok nőgyógyászatra, fogászatra menni, ha előtte enyhe szorongásoldót (frontint) veszek be. Kettőt is beveszek belőle egyszerre. Én is nagyon stresszelek ilyen helyzetekben, ezért csak a gyógyszer segít. A háziorvos is fel tud írni szorongás oldót!
2022. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Másik orvoshoz kéne menni, nem tahóhoz.
2022. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%

Három opciót látok: 1. frontin, 2. megiszol előtte 1 felest előtte...3. elmondod a dokinak, hogy szégyelled meg minden, ne haragudjon,de te parázol, és kifizeted az árát meg minden, de érzéstelenítőt kérsz az (nem tudom, orvosilag van-e erre lehetőség)

Nyilván magánban amúgy is van egy fix tarifa, ami nem vita tárgya (magyarul ki kell fizetni és slussz-passz, kész vége, punktum) , államiban pedig lehet, hogy nincs ilyen, pénzért viszont MINDEN IS van (amúgy de utálom ezt a szókapcsolatot) .

2022. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Hüvelyi érzéstelenítő? Na ilyenről ne fantáziálj!
2022. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
Na, pont az általad említettek miatt nem járok inkább. Lehet, hogy nem jó megoldás, de teljesen jól megvagyok nélküle.
2022. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
Megint a nőgyógyászos perverz. Nem unod még? Minden héten ugyan az...
2022. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
Jól megvagy nélküle, 5-ös? Ha mondjuk belehalsz a méhnyakrákba (nem ritka), méghozzá keserves szenvedés után, akkor nem leszel jól meg nélküle! Egy felnőtt ember hogy nem képes évente 10 perc kellemetlenséget elviselni, ha azzal az életveszélyt lehet elhárítani?
2022. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy a ciszta miatt érzel fájdalmat!

Amúgy az orvos valóban nehezebben vizsgál meg, ha nem tudsz ellazulni, és ezzel magadnak okozod a problémát. Menj másikhoz, vagy nőhöz, ha az kevésbé zavarna. Maga a vizsgálat pár perc, még kellemetlenebb lenne ha tovább tartana, az meg hogy érzed az vele jár.

Igyál meg egy felest előtte.

2022. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De én igazából nem paráztam, tök nyugodtan mentem el. Valamikor csak hüvelynedvet vettek, vagy volt, hogy konzultálás után csak kiírtak egy gyógyszert.. De abban a pillanatban, mikor nyúlkál belém, azt nem birom elviselni, és még ő van kiakadva, ha nekem nem tetszik.. Nem hiszem, hogy a fájdalmon a nyugtató segítene, mert jóhogy fáj, mikor száraz gumikesztyűben felnyúl, meg a kisajkaim széthúzza fél méterre, mint valami tudatlan szűz kisfiú…
2022. máj. 8. 21:33
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem a ciszta fáj, hanem ahogy érzem konkrétan, hogy a bordás hüvelyfalamon zongorázik az ujjaival, meg nyomkodja a húgyhólyagom felé a hüvelyfalat. Kiráz a hideg tőle. Nem birom az alkoholt, úgy hogy azt az opciót skippelem, meg amúgy is megérezné rajtam.
2022. máj. 8. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!