Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tumormarkert csináltunk, nem...

Senki12345678 kérdése:

Tumormarkert csináltunk, nem igazán tudom értelmezni? (FONTOS!!)

Figyelt kérdés

Nagymamámnak nőgyógyászati tumormarkert kellett csinálnia. Nagyon utána néztem, hogy mi mit jelent. Tudom az orvos tud majd rendes diagnózist felállítani, de szeretném tudni addig is, hogy nagyjából mi a helyzet.

A ca-125 teljesen normális lett, viszont a he4 az elég magas (82.9 a max ami “normális”) 104.9 lett. Azt olvastam a synlab oldalán, hogy a normális ca de a magas he az petefészek vagy méhnyakrákra utalhat. Viszont utána odairtak, hogy majbetegeknek is lehet magasabb a he4, neki jóindulatú majdaganata van.

A kérdésem az lenne hogy a posztmenopauza rizikó index (roma) az teljesen normális (alacsony a rizikó) 29,9 alatt és neki 12 lett, és hogy a he4ből és a ca125ből lett e ez kiszamolva vagy ez egy teljesen mas dolog? Mert nyilván, ha a riziko indexet nézem normális teljesen, minden rendben, de viszont, ha a he4-et meg a ca-125ot nézem akkor meg nem..

Tehát ilyenkor a rizikó indexet kell, tehat az a fontos, vagy pedig külön külön is nézni kell őket?

Mert erről semmkt nem találtam.

Koszi a választ!



#rák #daganat #nőgyógyászat #tumormarker tumor marker #nogyogyaszati tumormarker
2022. máj. 9. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is a vizsgálat alapján az orvos sem tud diagnózist felállítani, mert nem is arra való! Magas lehet az érték gyulladástól, cisztától, egyéb betegségektől is, aminek a petefészekrákhoz semmi köze.

Mint leírtad, ezek az értékek nem kórosak, a ROMA-t kell nézni, ami rendben van. Mégis nem mindegy, hogy mit találtak, mi miatt nézték, volt -e korábbi betegsége stb., és ha rákos sem feltétlenül emelkedik az érték.

2022. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tumormarkerek nem diagnosztizálásra vannak.
2022. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az emelkedés semmi
2022. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!