Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Székeléskor eleinte csak...

Székeléskor eleinte csak kevés, mostanra viszont bőséges vér jelentkezik a székletemmel együtt. A WC-ben már nagyon sok vér van székeléskor kb. 1 hete, ahogyan a papíron is, a nyílásból jön, szinte biztos. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdődött kisebb vérzésekkel.

Aranyérre gondoltam eleinte, mostanra viszont már nagyon sok a vér.. Elméletileg ennyi vért nem okozhat az.

Amint tudok, elmegyek orvoshoz vele.

Egy 22 éves lány/nő



2022. máj. 13. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Hasgörcsök, fájdalom társul mellé? Csak a papíron látod vagy van, hogy magával a széklettel együtt távozik?

Iszol alkohol? Sokat stresszelsz mostanában?


A korod alapján ez egyébként IBD-nek tűnik, de mindenképpen menj el orvoshoz. Először proktológus, ha ő nem talál semmit, gasztroenterológus!

És ne mondd, hogy amint tudsz, hanem azonnal! Holnap bármi dolgod van, irány a háziorvos/ügyelet.

2022. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha friss a vér akkor biztosan a vastagbélben keresendő a probléma, ez lehet akár egy kis repedés, de polip is.

Viszont aranyér is okozhatja. Egyéb tünet nincs? Nincs kis dudor a nyílásnál? Használsz valami aranyér kenőcsöt?


Nem erőlködsz nagyon?

Minél több folyadékot és rost tartalmú dolgot fogyassz és menj orvoshoz, nem amint tudsz, hanem jövő héten!!

2022. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Vastagbél probléma, én a helyedben nem is vártam volna ennyit, KÖZTUDOTT, és folyamatosan sulykolják az emberekbe, hogy ha ilyen jellegű vérzést tapasztal (nem aranyeres) akkor sürgősen orvos, életet ment minél előbb!
2022. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vér friss(piros) vagy nem friss(fekete)?
2022. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A friss vér élénk piros, és sajnos a széklettel együtt távozik nagyon bőségesen. Utóbbi alkalmakkor többnek látszott a vér, mint a széklet, olyan bőséges mennyiségben távozik vele...

Nem használok aranyér elleni kenőcsöt. Nincsen dudor, nem érzek tapintásra..

Valamint semmi káros dolgot nem fogyasztok.

Megfogadom a tanácsotokat, ijesztő a látvány már, úgyhogy elmegyek vele.

Köszönöm szépen.

2022. máj. 14. 07:45
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez a gyakorikerdesek "varázsa". Ha itt nem mondják neki hogy menjen orvoshoz, inkább meghal.


No comment.....

2022. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 jácint78 ***** válasza:
0%

Hello... en f43... nekem egy kisebb belverzesem volt...magatol meggyogyult

Mennyi idos vagy? Akadalyoz a hetkoznapi tevekenydegeidben? Szedsz e rendszeres gyogyszert pl nyugtatot mas psziches gyogyszert..

a szeklet alvadt vert tartalmazhat sok erolkodestol is... sok edzes pl has also izmainak inainak tulterhelesetol... lehet aranyer tulzott verzese.. de ha nincs ulesi nehezseg es kiszaradas ... az lehet komolyabb is...belso szervek karosulasa.. azert talan nem halalos... fontos mikor figyelted meg hany alkalommal volt folyo verzes mit csinaltal kozben.. etkezesed eltereseit figyeld meg... es az oroklott betegsegeket is erdemes meg tudni szuleidtol... meg mentheto vagy de vedd komolyan a kivizsgalasokat ..

2022. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem évek óta ez van. Korábban jártam proktológusnál (akkor nem vérzett, csak nagyon fájt), aranyeret és végbélrepedést állapított meg. Ki lett kezelve, de azóta rendszeresen vérzek székeléskor, székrekedés és hasmenés esetén is. Több éve tart ez és egyelőre még élek (ki tudja meddig?).
2022. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!