Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hullik a hajam, őszülök és...

Hullik a hajam, őszülök és fáradékony vagyok, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tizenkilenc vagyok, de már tizenhat évesen elkezdtem őszülni. Eleinte arra fogtam, hogy stresszes életen van, és ez majd meg fog változni. Azonban mára szinte az egész hajam ősz, és csak ősz hajszálaim nőnek a fekete helyett. Valamint csúnyán elkezdett hullani a hajam is. Ezt én magam vettem eleinte észre, hogy pontokban kopaszodni kezdtem, és ritkább lett a hajam tapintásra. De ezt a családom cáfolta, és azt mondta a hajam hullása még nem haladja meg azt a szintet ami gondra adna okot, így hát én sem törődtem vele. Azonban tegnap a nővérem aki már régen látott engem, szinte szörnyülködve nézte a hajam. Videót is készített róla, hogy megmutassa hogy nézek ki hátulról. Nos amikor beletúrt, szinte csak néhány darab tő tincset láttam, a hajam pedig még őszebb mint eddig volt.

Mikor megmutattam a felvételt az anyámnak, akkor már hitt nekem, mert eddig nem igazán figyelte meg a hajamat. Ő is elborzadt, mert ő minden nap látott, és hozzászokott a hajam rohamos ritkulásához.

A menzeszemmel is baj van, általában kettő-három napig szokott tartani.

Mindenképp elfogok ezekkel a problémákkal menni orvoshoz, de szeretném tudni hogy ezek mitől lehetnek, ha esetleg valaki egy cipőben jár velem. Valami hormonzavar?

A hajam volt az egyetlen dolog rajtam amit szerettem magamon, szóval magyon elvagyok keseredve. Mert gyönyörű dús, hosszú és csillogó volt :/ most meg úgy nézek ki leengedett hajjal az arcom nélkül, mint egy nagyon idős asszony. Festeni nem szeretném, mert félek hogy még jobban kihullik majd. Így az ősz hajam igen csak látszik.

Szóval valaki járt már így? Ha volt már ezzel orvossal, mit mondott mi ez?



2022. máj. 15. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hormon vagy durva vitaminhiány, mindenképpen orvos kell.
2022. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vitaminhiány vagy pajzsmirígy probléma lehet.Teljes kivizsgálás muszáj lesz.
2022. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vizsgáltasd ki magadat, de az őszült hajrészek nem fognak újra barnák lenni soha festés nélkül. Amely hagyhagymában leállt a melanin termelés, ott már csak ősz hajszál fog nőni. Hajkímélő hajfestéket szerintem használhatsz.( Bár mindegyikre azt írják rá, hogy az) Nővérem is a 20-as éveitől őszülni kezdett, és azóta festette is.
2022. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
#3 Attól függ. Ha genetikailag korán őszül valaki, azon nem segít, de a stressz vagy betegség okozta őszülést a B12 vitamin vissza tudja fordítani.
2022. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Foltokban hullik a hajad? Az talán valamilyen autoimmun betegség is lehet, de nem akarok hülyeséget írni. Az orvos majd tudni fogja, és ezt a cikket azért linkelem be, hogy talán lehet ez is, és akkor mire számíthatsz. [link]
2022. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
genetika függő. orvos kivizsgál alaposan, mert betegség lehet
2022. máj. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!