Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aggódnom kéne ha nem jön meg...

Aggódnom kéne ha nem jön meg mindig napra pontosan a menzeszem?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, nem szedek fogamzásgátlót, se semmilyen gyógyszert, nincs gyerekem.


Azt vettem észre, hogy évek óta 1-2 nap eltéréssel jön meg a mensim, de van olyan is, hogy minden évben 1-2 hónap kimarad.

Semmilyen panaszom nincs egészségügyileg.


Megemlítsem ezt a nőgyógyásznak?

Akar majd ezzel valamit kezdeni?

Rám fogja beszélni a fogamzásgátlót?


2022. máj. 17. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális.

Eddig nem így volt, vagy miért csak most 30 évesen kérdezed?

A nőgyógyász meg nem beszélhet rá semmire ha te nem akarod, főleg nem fogamzásgátlóra ami amúgysem kezel semmilyen problémát csak elfedi.

2022. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen normális, ha nem napra pontos, nem mindenkinek az. Nekem is van 1-2 nap eltérés, egyszer említettem is a nőgyógyásznak, de azt mondta, hogy amíg rendszeres és nagyjából szabályos, addig nincs gond, ez az 1-2 nap nem számít. Az már furább, hogy kimarad 1-2 hónap.
2022. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-2 nap eltérés tökéletes ciklus, ezért senki nem ír fogamzásgátlót. A van olyan is, és a minden évben között nem ártana deffiniálni, hogy az 1-2 hónap kimaradás mit jelent, kötődik -e valamihez, amikor fogyókúráztam, szakítottam, vizsgáztam, munkahelyet váltottam tipikus esetek.

Érdemes mindent elmondani, de felesleges dolgokat nem!

Ha jól értem minden panasz nélkül 30 évesen életed első nőgyógyászati vizsgálatára készülsz!

Felesleges parázni, megkérdezi, hogy miért jöttél, ha rákszűrésre, akkor felküld a vizsgálóra, leveszi a kenetet, 2 perc múlva mehetsz tovább. Csak az egyébb esetek problémásak.

2022. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28-35 nap közt normális a ciklus ha jól tudom, szóval van benne némi ingadozás amúgy is, keveseknek olyan mint az óramű. Streszes időszakban/fogyás/hízás miatt kimaradhat simán egy hónap.
2022. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es rosszul tudod a 28 a tankönyvi. Az normális bármi, ami 21-35 napon belül van.
2022. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oh bocsánat, köszönöm a javítást. :)
2022. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nők 90 % -a nem óramű...1-2 nap eltérés semmi ezer dolog befolyásolja..van akinek sosem rendszeres és egészséges
2022. máj. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fuhhh…🤦🏽‍♀️😄
2022. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!