Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet PCOS miatt? Vagy...

Ez lehet PCOS miatt? Vagy esetleg valami más "klasszikus" meddőséget okozó dolog?

Figyelt kérdés
Október végén hagytam abba a fog.gátlót, mert szerettnénk már babát. Azóta mondhatni teljesen szabályos a ciklusom, 28-31 nap. Teszt szerint van peteérésem is, és olyankor 13-15 nap között rendszerint elég erősen szurkál is a hasam. Viszont kb 3 nap amíg megvan, és kb 11-13 nap az ún. luteális fázis, ami talán kicsit rövid... Dokinál novemberben voltam, akkor nem rég hagytam ugye abba a tablettát, azt mondta minden ok, most azóta még nem mentem vissza, de szerintem valami ezzel akkor sincs rendben. Kb 4 hónapig próbálkoztunk, tuti jókor voltunk együtt, mégsem lettem terhes. Most más dolog miatt kicsit jegeljük a témát, de közben szeretném magam kivizsgáltatni... Szerintetek ez lehet pl PCOS (bár tudom, hogy klasszikusan annak nem ilyesmik a tünetei, és nincs semmi egyéb tünetem sem, sem szőrösödés, semmi de semmi egyéb), vagy semmi extrém, csak így működök? Amúgy rendszeresen sportolunk, tényleg egészségesen élünk, nincs extrém stressz...szóval kicsit össze vagyok zavarodva, hogy ha ez normális lenne, akkor 4x-re sem sikerült a baba...

2022. máj. 23. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj de 4 hónap próbálkozás az semmi :D

Akkor ess kétségbe mikor már 4 éve nem jön a baba.Vizsgáltassátok ki magatokat persze és akkor kiderül van e egyáltalán probléma.

2022. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Egy ciklusban, ha jókor is vagytok együtt, akkor is csak 20% a teherbeesés esélye. Ez nyilván szimpla matek, van akinek elsőre sikerül, másnak évek kellenek. Kivizsgáltatni 1 év próbálkozás után érdemes.

Most elmehetsz nőgyógyászhoz, UH-n látja, ha ilyen jellegű gond van, illetve kérd meg, hogy adjon beutalót hormonsorra, de ha rendben van, felesleges egyelőre további vizsgálat.

2022. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, értem....kicsit szerencsétlenül írtam ezt ki. Összességében engem nem az zavar, hogy 4 hónap alatt nem jött össze, hanem hogy ovulációkor elég intenzíven fáj és hogy igencsak rövid a menzeszem. Inkább ez az, ami miatt felmerült bennem, hogy lehet valami nincs rendben - és mintegy magabna ezt meg is erősítettem azzal, hogy ugye a baba sem jött össze...
2022. máj. 23. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
1 év probálkozás után nem jön össze baba, akkor szoktak a párok orvoshoz menni.
2022. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire értetlenek az emberek?
2022. máj. 24. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor orvoshoz kell menni és őt kell megkérdezni és teljes kivizsgálást kérni ha szerinted az emberek értetlenek,az orvos tuti nem lesz az megnyugodhatsz.
2022. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!