Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen egy gyermek nogyogyasza...

Milyen egy gyermek nogyogyaszati vizsgalat?

Figyelt kérdés
Vert is vesznek? Muszaj levetkozni?

2022. máj. 26. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ha felelősségteljes, vesz vért. A vizsgálathoz igen, le kell vetkőzni, de a hüvelyben szűz lányt csak nagyon nyomós okkal vizsgálnak
2022. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Melyik nagyokos pontozta le az elsőt? Teljesen jót írt!!!
2022. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól hogy milyen panasszal mész be, mert nem mindegy hogy mondjuk valaki elkapott valami fertőzést, vagy késik a menstruációja hosszú ideje, vagy alhasi fájdalmai vannak.

Ha esetleg valami fertőzés/szemölcs/bőrelváltozás van a nemiszerveknél akkor szükséges hogy a doki meg tudja nézni, és ott le kell vetkőzni.

De a gyermeknőgyógyászaton figyelnek arra hogy lehetőleg ne csináljanak semmit feleslegesen, csak a legszükségesebb dolgokat végzik el.

Én annó alhasi fájdalmakkal és fél éves mensi kimaradással mentem be, az orvos kikérdezett hogy mik a panaszaim, megkérdezte hogy van-e esélye a terhességnek, van-e akármilyen alapbetegségem, egyebek. A kikérdezés után adott egy beutalót hasi ultrahangra, ahova elmentem. (A vége az lett hogy a hasi ultrahang nem mutatott elváltozást, továbbküldtek másik szakrendelésre, hormonális gondom volt).

Szóval nekem így nem kellett levetkőzni vagy felülni a vizsgálószékbe, a kikérdezés után átküldtek ultrahangra.

Valószínüleg nálad is így lesz, kikérdeznek majd a panaszaidról, mióta állnak fent, megkérdezhetik mennyire folyamatos a ciklusod, szóval egy mensi naptárat nem árt bevinni. Megkérdezhetik hogy van-e esély terhességre, van-e esetleg bármi alapbetegséged, milyen gyógyszereket szedsz, ilyenek. A kérdezgetés után eldönti a doki hogy szükséges-e megtekinteni a nemiszerveket, de hogy ha közvetlen ott vannak helyi panaszaid akkor valószínűleg muszáj lesz neki. Olyanokra gondolok mint kiütések, szemölcsök, égő érzés, viszketés, megváltozott folyás, egyebek.

2022. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szűz lányt igyekeznek NEM megvizsgálni, de ha muszáj (sajnos néha egészen kislányokat is kell), akkor is kíméletesek.


Nem fáj, csak kellemetlen, és a félelem miatt rosszabb főleg - mert félsz - rászorítasz - máris rossz.


Vérvétel lesz vszeg, de a panasztól is függ.

2022. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!