Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Leiden mutáció mellett maradha...

Leiden mutáció mellett maradhat a tabletta?

Figyelt kérdés

Heterozigota vagyok, már 10 éve szedek fogamzásgátló tablettát, csak most derült ki laborral. Figyelembevéve a kockázatokat szeretném tovább szedni, mivel számomra jelenleg nincs jobb lehetőség (spirál gumi nem), másban nem bízom, a terhesség miatti szorongás még tabletta mellett is néha fennáll. Nem dohányzom és nem vagyok túlsúlyos, max pár kilót kellene fogynom ha ezen múlik. Nem volt trombozisom se terhességem még és most nem engedhetjük meg magunknak hogy a baba összejöjjön. :) Előreláthatólag két három évig még szedném.

Sajnos csak júliusra kaptam időpontot (magán), úgyhogy amíg várok agyalok :)



2022. máj. 28. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2022. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kockáztatnék!

Mi a gond a hormonmentes spirállal? Felteszik nem szült nőknek is.

2022. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ahogy látod már 10 éve kockaztatok…

Az a gond hogy túl sok szövődményről számolnak be a spirállal kapcsolatban is, és én egyébként sem vagyok az a szerencsés típus ezekben a dolgokban.

Nemszült nőként nekem csak a hormonos spiralt ajánlották (több helyen), senkit nem tudok akinek hormonmentes lenne fenn és nem szült még. A rézgyöngy meg hasonlók számomra nem sok jóval kecsegtetnek, rengeteg a negatív tapasztalat. Attól mert van 1 ember akinek bejött, van 10 másik akiknek nem.

2022. máj. 28. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Hormonmentes spirálom van és nem szültem még, nem is tervezek.
2022. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor mostmár van 1 ember, akiről tudok. :)
2022. máj. 28. 15:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Lépj be a DiamondLily FB csoportba, ott sokan vannak, meg rengeteg tapasztalat cserél gazdát.
2022. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, elküldtem a csatlakozási kérelmet.
2022. máj. 28. 17:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Nos, úgy érzem, elég is volt a spirálból. Kapásból láttam 10 kommentet h spirál mellett lettek terhesek, vérzés erősödött, fáj a felhelyezés stb. Én 10 év lindynette mellett el tudtam kerülni a terhességet, mert rendesen is szedtem azt. Elhiszem, hogy valakinek beválik, de a nagy számok törvénye alapján velem mindig van valami :D Kívülről számomra kontrollálhatatlan lenne a spirál (ha elmozdul, honnan tudod, hogy már nem vagy védett?), eleve viszolygok a tudattól, hogy fel van nyomva belém egy ilyen cucc, anyámnak pl. gyulladást okozott, így maradok a tablettánál, mert azt én irányítom legalább. Ha meg eleve meddő vagyok, akkor így jártam, még 2 évig csak kibírom már, annyi van még az egyetemből, de egy esetleges terhesség miatt nem kockáztatom a jövőmet. Beszélek a hematológussal is. Köszönöm azért.
2022. máj. 30. 17:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Én se kockáztatnék. Világ életemben féltem a terhességtől, de nem tenném kockára az életem a tabletta miatt. Hírek ritkán szólnak erről, de orvos ismerősömtől tudom, hogy nagyon sok fiatal nő hal meg trombózisban, egyébként Leiden mutációval elvileg tilos lenne szedni. Teljesen mindegy, hogy 10 éve szeded és nem volt gond, ahogy idősödsz, nő az esélyed. Meg eleve, ha egyetemista vagy, gondolom max. 25-26 éves lehetsz, tényleg 16 éves korod óta fogamzásgátlót szedsz?

Gumi miért nem jön szóba?

2023. aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hormonos spirál, injekció, inplant is jó választás lehet, mert csak progreszteront tartalmaznak, ami mehet Leidennel is. Esetleg gesztagén tabletta/Mini pill. Ez fogamzásgátló tabletta, de szintén ösztrogén mentes.
2023. aug. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!