Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin mirigy visszatér,...

Bartholin mirigy visszatér, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Megint visszajött a Bartholin mirigy tályogom vagy cisztám, egy éve műtöttek,leszívták és kis csomó maradt ott,nem fájt,aztán fél év múlva eltűnt.Sajnos most megint visszajött 5napja fájt,már nem és kicsi a csomó,nem nagy mint a műtétnél ,voltam dokinál annyit mondott,hogy ha fáj irány a kórház+adott egy gyulladáscsökkentő kenőcsöt

Ha forró fürdőben fürdök nagyon kicsi lesz,de pár óra múlva megint nagyobb,mit tegyek ,hogy felszívódjon? Felfog egyátalán?



2022. jún. 2. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi történt azóta?

Szegénykém, nagyon át tudom érezni amin keresztülmész. 😞

Januárban műtöttek engem is bartholin mirigy tályoggal, iszonyat fájdalmakon mentem át akkor. Sajnos én is hallottam, hogy ez könnyen kiújulhat, de remélem, nekem nem fog.

Remélem voltál nőgyógyásznál azóta és jobban vagy.

2022. júl. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ari vagy,koromvirag kenoccsel kenegedtem es eltunt:)
2022. júl. 12. 12:03
 3/7 anonim válasza:
Szia! Neked mik voltak a tünetek? Azóta eltűnt? Köszi ha válaszolsz
2022. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Nekem úgy kezdődött, hogy először éreztem egy csomót a jobb oldali nagy szeméremajakon, gondolom a cisztát érezhettem. Aztán pár nap múlva elkezdett megnőni, elkezdett feszíteni és egyre kellemetlenebbé vált, míg nem már fájt és egyre nagyobbra duzzadt. Gondolom attól, ahogy elkezdett megtelni, tályogosodni, mert a ciszta elzárta azt a részt ahonnan a természetes hüvelyi folyás távozott volna. A végére már mozogni is alig tudtam a fájdalomtól, a cipőmet se tudtam felvenni egyedül, aludni se tudtam. Végül előbb műtöttek meg mint az időpontom, mert már semmilyen gyógyszer és fájdalomcsillapító nem használt, hiába írtak fel nagyon erős gyógyszereket. A műtét napjáig nem bírtam volna ki a fájdalmat. Műtét után azonnal elmúlt a fajdalom, bár kétszer kitisztították a műtét helyét, mert még mindig meg volt telve picit, amit ki kellett nyomniuk. Az első tisztítás nagyon fájt, szinte ordítottam a fájdalomtól. Másodjára a doki nagyon figyelt rám, az már nem fájt ennyire.
2022. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A mirigy a nedvessègért felel együttlétnél , nekem mindig akkor töltődött fel (de csak kis dudor volt) pàr nap alatt le ment (de ez kb minden együttlèt után megtelt) hálisten 3hónapja már teljesen lement ès nem jön elő. Ha előjön körömvirágkrémmel bekenem kb napi 5x ,tőzegáfonyát is szedek

És eltűnik

Ha sok ott a baktérium és begyullad akkor csak nő és nő

És akkor csak a műtét segít

2022. okt. 27. 00:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos rutinos vagyok a témában. Körömvirágkrém meg a tőzegáfonya nem sokat használ.

Én antibiotikum tartalmú gentamicin krémmel kenem, jegelni kell, ha nem múlik akkor antibiotikum kúra javasolt. Kifakadás esetén betadine kúp.

2023. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem használ a körömvirágkrém és a tőzegáfonya

Sexelek, pàr órával kesőbb megnő

Beszedem a t.Áfonyát és bekenem és lemegy

2023. jan. 10. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!