Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációs kehely hosszabb...

A menstruációs kehely hosszabb ideig használható mint a tampon vagy a betét? A tampon kellemetlen utálom tömködni,nagyobb méretet még nem tudok használni a betét meg össze vissza csúszkál.

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ha nem erős a vérzésed, akár 12 órát is kibír állítólag.
2022. jún. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de függ milyen. Nekem van puhább S méretű az kb. 6-8 órát bír, illetve M méretű keményebb, jobb minőségű, ami simán kibír 10-12 órát, de azért azt is szinte mindig cserélem amikor pl. pisilni megyek.
2022. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Metionin ***** válasza:
Igen, de a kelyhet is fel kell rakni valahogy. Ha tamponból nem megy a nagyobb méret, nem tudsz 2 ujjal felnyúlni, akkor a kehely sem fog menni.
2022. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3/3 Ha nem megy akkor marad az eddigi megoldás sajnos.Köszönöm a válaszokat.
2022. jún. 6. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:

1 erősebb vérzéssel is lehet 12 óra, csak a váladék mennyiségéhez megfelelő méretű kehely kell.



3 ne tömjed tele a fejét hülyeséggel. Egy kelyhet kisebbre is össze lehet hajtani, mint egy tampont, és mire ki kell canni, addigra már úgymond kinyúlnak annyira a dolgok ott lent, hogy ez ne okozzon problémát.


Kérdező, igen, sokkal több ideig bírja, de ha nagyon félsz, akkor inkább mosható betéttel, vagy menstruációs bugyival kezdj, azok nem csúszkálnak.

2022. jún. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
5. Nekem azt mondták, hogy a kelyhet 2 ujjal össze kell nyomni, úgy kell felrakni. Félbehajtom, aztán megint félbe, összefogom és úgy. Ha nem megy be 2 ujjam mellette, akkor tökmindegy, hogy magát a kelyhet milyen picire hajtogatom, nem? Meg kivenni is úgy kell, hogy az alját 2 ujjal összenyomjuk, hogy elengedjen a vákuum. Legalábbis nekem így mutatták és videókat is néztem róla. Ettől még kaphattam helytelen infót persze, de akkor javítson ki az aki már nagyon expert, hogy akinek egy minitampon épp felmegy 1 ujjal és még az is nehézkes, az hogy tudna ilyet használni.
2022. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6 tapasztalatból beszélek. Én is nagyon szűk vagyok, és viszonylag kicsi méretű tampont használtam régen. Vannak olyan lelyhek, amik nagyon könnyen kinyíllanak, így nem kell kb könyékig turkálnod magadban. Mire vennéd ki, addigra a hüvely úgymond hozzá szokik ahhoz, hogy ennyire tág legyen, így könnyen belefér mellé 2 ujjad, hogy ki tudd venni. Persze ez nem működik minden egyes kehellyel, ezért furcsállhattad az előbbi állításomat.
2022. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
7. Lehet, hogy akkor másik kelyhet kellene próbálnom, amim volt, sajnos nem tudtam sehogy sem felrakni mert nem ment be vele a 2 ujj. Összehajtogattam, de ahogy 1 ujjal próbáltam feltolni, kinyílt és onnantól meg ugye nem megy sehova. Legkisebb méretű kehely volt, amit találtam a boltban. Ha nem indiszkrét, megkérdezhetem, hogy milyet használsz?
2022. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 én merulát használok.
2022. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem a legnagyobb Merula van és sokkal tovább használható. 1 super tampon van, hogy 1 óra alatt betelt nekem, ez pedig sokszor kibírja délutánig. Én csak itthon szoktam cserélni, így nyugodtan tudom zuhany alatt cserélni. Korábban 3-4-szer kellett cserélnen a legerősebb napokban a tampont, szóval ennyivel is könnyebb, hogy nem kell nyilvános helyen magamhoz nyúlkálni. A jobb kelyhek olyan anyagból vannak, hogy nem tapadnak meg rajtuk a baktériumok.
2022. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!