Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Manapság van még menstruáció-f...

Manapság van még menstruáció-felvilágosítás, és tampon/betét mintacsomag az iskolában a tinilányoknak?

Figyelt kérdés

Régebben, a mi időnkben még voltak az általános iskolákban valamikor 5-6-osztály körül (pontosan már nem tudom), ilyen felvilágosítás a menstruációról, szexualitásról, illetve adtak csomagban tájékoztató szóróanyagot meg tampon, betét termékmintákat 1-2 db-ot.

Az utóbbi időkben viszont nem hallani róla.

Mivel feltételezem a korhatár miatt a mostani 12-13 évesek nem nagyon vannak itt, így a többi szülőt kérdem, akinek mostanában kamaszodik/kamaszodott, vagy lép abba a korszakba a lánygyereke, van/volt felvilágosító alkalom, meg betét-tampon darabok kiosztása az iskolában? Vagy ilyenek már nincsenek? Vagy ha vannak, miből állnak újabban?



2022. jún. 8. 15:53
 1/10 anonim válasza:
100%
Én tavaly ballagtam az általános iskolából. Nálunk sosem volt ilyesmi, legalábbis az évfolyamomban. Más osztályokról nem tudok, viszont gyanítom, hogy ez más osztályokban sem volt másképp. Kifejezetten felvilágosító óra sem volt, csak egy olyan, ahol a "szerelemről, kapcsolatokról" meséltek nekünk, de az intimebb részekbe ott sem mentek bele. Mondjuk én egy jobb színvonalú falusi iskolába jártam, nem városiba.
2022. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen felvilágosító tanfolyam, óra nem volt. Sem lányoknak, sem fiúknak
2022. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom most 16 éves. 9 évesen volt meg neki először de nem érte meglepetésként, mivel beszéltek róla az iskolában. Persze nem alapos részletességgel, de tudta hogy ez egy létező dolog.
2022. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom osztályának mostanában tartott erről előadást az iskolai védőnő. Most 6.-os. 1 éve is volt ilyen felvilágosító óra. Most a menstruációról beszélt nekik, meg a tampon, betét használatáról. Meg arról, hogy miért nem egészséges a tanga. A hüvelyi folyásról is volt szó.
2022. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk annó általánosban volt több felvilágosító óra is, később gimiben már nem volt ilyen (ott már drog és alkoholprevenció volt).

Termékmintákat mi nem kaptunk és nem is tértek ki arra hogy hogyan kell helyesen tampont vagy betétet használni, de beszéltek a menstruációról, terhességről, védekezésről, szexről, nemi úton terjedő betegségekről és az ovulációról. Ha jól emlékszem nagyjából ezeket a témákat beszéltük ki.

2022. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A húgom most fejezte be a 6. osztályt. 4.-ben lett volna nekik ilyen felvilágosítás, viszont pont akkor volt a Covid, így elmaradt, és ezt azóta nem pótolták be. De a húgomon kívül már minden lány menstruál az osztályában, és ő is tud már mindent, szóval sok értelme nem lenne a dolognak.
2022. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk általánosban volt egy tanóra, amikor szakértők beszéltek nekünk, lányoknak a menstruációról, és kaptunk egy csomag termékmintát mellé. A fiúknak is volt valami ezzel egy időben, de arról nem tudok semmit. Aztán gimiben volt egy fizetős lehetőség, ahol játékosan bemutatták a menstruációt. Szexuális felvilágosítás nem volt.
2022. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Régebben, a mi időnkben még voltak az általános iskolákban valamikor 5-6-osztály körül (pontosan már nem tudom), ilyen felvilágosítás a menstruációról, szexualitásról, illetve adtak


Régebben sem volt. Én 1950 ben kezdtem az általánost.

2022. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 2000-es években mikor én jártam iskolába felső tagozattól kezdve mindig volt, akár többször és csomag is járt hozzá, ami tartalmazott tisztasági betétet, betétet és néhány olyan papírt, amiben ezekről lehetett olvasni.
2022. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, akkor bemutató is volt a tananyagból, és abban az iskola 72 éves pedellusa mutatta be az eszközök használatát. A fiúk különösen élvezték az előadást. Később, hogy a pedellus (+87) kiöregedett, és nem vállalta tovább, különben ma is mutogatnák magukat. A legujabb időben azt tervezték, hogy átoperált férfiak is tarhatnak bemutatót, de azt egyenlőre az LMBQ még nem hagyta jóvá.
2022. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!