Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont vagy szárnyas betétet...

Tampont vagy szárnyas betétet használtok? Melyiket és miért épp azt?

Figyelt kérdés

Márkát is írnátok nekem? És egy életkort is légyszíves! :)

Köszönöm!


2010. szept. 19. 14:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Naturella normál tampon, azért mert kamillás, és azért tampon, mert a betét eddig minden alkalommal elmozdult, nem ragadt oda, és nem is bírta ki a szabvány 2-3 órát. Nekem az nem igazán való. A tampon ellenben 4-5 órát is kibír, nem mozdul el, jobb és kellemesebb mozogni vele.
2010. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 22 éves vagyok :)
2010. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%
Szárnyas tampont.
2010. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

ob tampont, mert a betét undorító és kényelmetlen.

22/N

2010. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szárnyas betétet használok (nem tudom, milyen márkájú, csak felismerem a dobozát szine alapján :D), mert szerintem a tampon macerás, fájdalmas, és amúgyse szeretem az olyan dolgokat, amiket megunkba kell rakni, idegenkedem az ilyen dolgoktól (pl a szemüvegemet se cserélném le kontaktlencsére semennyi pénzért). Én kifejezetten szeretek betétet használni :)


20/L

2010. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

OB tampon.

Betétet gyűlölöm, főleg azt az érzést, mikor folyik ki belőlem, és utána érzem, hogy ott van a vér.. :S

Tampon tökjó, nem érzem, hogy ott van, nem fáj felrakni...


15/L

2010. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Tampont használok, abból is az ob-t, anélkül meghalnék. Mindig is utáltam a betétet, olyan érzés mintha be lennék pelenkázva, ráadásul érződik, ahogy folyik a cucc... :S Szörnyű.
2010. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Én mindkettőt használom.


Tampont általában akkor, ha suliban/munkahelyen/társaságban vagyok, és azért, mert ez a legdiszkrétebb ilyenkor. Teljesen tisztának érzem magam, és nem képződnek kellemetlen illatok sem, ha nem cserélem 5 percenként.

Márka: O.B., mert ez a legjobb minőségű tampon. De most legutóbb Jessat is vettem, hogy kipróbáljam, mert olcsóbb, mint az O.B. De erről még nem tudok tapasztalatot írni.



Ha nem megyek sehova, csak itthon vagyok, akkor betétet használok, mert azért mégis ez a természetesebb. Olvastam asszem Kriston Andreánál, hogy nem egészséges a tamponhasználat, ezért ha nem vagyok olyan helyzetben, akkor betétet használok. Itthon egyébként is egyszerűbb megmosakodni, ha nem érzem magam tisztának.

Márka: Jessa (dm-ben lehet kapni, olcsó, de jó minőségű)

2010. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
85%

Nyáron tampont használok O.B.-t ilyen minit, de ha erősebb akkor normált vagy nagyobbat. Estére mindig betétet, mert többet alszom 8 óránál és nem akarom, hogy olyan sokat kelljen benntlennie meg felkelni éjnek évaggyán kicsrélni.( A márkája változó, de nem ALWAYS vagy mi meg a társai nem tudom mefizetni) Télen meg szinte csak betétet akkor kényelmesebb az. Ha megyek valahová akkor tampont.

Badit szoktam húzni olyankor.Az olyan, mint az egyberészes tornaruha csak pólóanyagból van és az ülepén kell összekapcsolni és így nem csúszik el.

22/L

2010. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Egyik sem jó azt mondták. A betét azért nem, mert olyan, mintha pelenka lenne rajtad, ráadásul elmozdul, kellemetlen szaga van, melléfolyik, stb...

A tampon azért mert felszívja a természetes hüvelyflórát és idegeket nyom, miáltal a szexet kevésbé lehet élvezni.

Több a méhnyakrákos a tampont használók körében.(ezt írta egy cikk)

Szerintem egyik sem jó...

Engem most a mooncup-ra akar barátnőm rábeszélni, de még azt sem merem megkérdezni, hogy hogyan tisztítja...:S

És köszönöm az eddigi válaszokat! :)

21/L

2010. szept. 19. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!