Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trichomonas vaginalis magától...

Trichomonas vaginalis magától elmúlhat/rendbe jöhet?

Figyelt kérdés
Egy 3 napja véltem felfedezni a tüneteket (zöldes folyás, égés, viszketés...) és kerestem utána, ezáltal szembesültem azzal, mi is lehet a bajom. Orvoshoz jelenleg nem tudok menni, és egy héttel későbbre kaptam időpontot. E héten víz kötnyékén leszek (Baja) és kenuzni is fogok... Ez alatt az idő alatt mit tudnék tenni, hogy jobban legyek...? A mai napon, ahogy megfigyeltem, már nem tapasztalom a viszketést/égést és pár órája a folyást sem igen... Viszont helyette jött a vizelés közbeni kellemetlen érzés... Lehetséges hogy orvosi kezelés nélkül rendbe jön a dolog?

2022. jún. 23. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A panaszokat drogáriában kapható készítményekkel enyhíteném. Magától nem fog rendbe jönni, ezért akkor is menj el az időpontra, ha esetleg megszűnnek a tüneteid.
2022. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog rendeződni orvos nélkül és nagyon vízbe se menj.
2022. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

KIZÁRT!

Menj el valami ügyeletre, erre rendes gyógyszer kell.


Evezőstúrán pokolian viszketni fog, kibírhatatlan lesz...


Patikában próbálj kérni rá vmi recept nélküli cuccot. talán van vmi...

2022. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Betadine hüvelykúp. Ha valóban ez a bajod, akkor antibiotikumra van szükséged, és ez nemi betegség, a párodat is kezelni kell.
2022. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy ez Trichomonas.Gombánál is lehetnek ilyesmi tünetek és persze gombából is van pár fajta.Ne menj vízbe nehogy rosszabbodjon.

Canesten vagy Betadine hüvelykúp kéne.Orvos mielőbb!

Kenetet fognak venni a hüvelyváladékból és 1-2 hét alatt meg lesz az eredménye.Ha Trichomonas akkor a párodat is tesztelni kell és kezelni veled együtt.

2022. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! <3

Párommal még nem volt nemi létseülésem, így gondolom az Ő kezelése elhagyható. Ahogy utána olvastam, más úton is terjedhet.

Orvoshoz mindenképp megyek majd, a vizet kerülni fogom. Remélem nem lesz nagyobb baj..

2022. jún. 23. 22:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a bajod, akkor nagy valószínűséggel tőle kaptad el, ha pettingeltek, úgyhogy nem kihagyható a kezelése.
2022. jún. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ó, értem, köszönöm szépen^^
2022. jún. 24. 07:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi volt végül?
2023. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmentem a vízi táborba, viszont ügyeltem, hogy vízbe ne menjek. A kenus úton már nem volt problémám, se égés, se viszketés, folyást sem taapsztaltam, s a vizelés közbeni kellemetlen érzés is megszűnt. Ennek ellenére kerültem a vizet hisz nem a legtisztább helyeken voltunk. Mire haza értem semmi problémám nem volt, s ezért nem is mentem el az időpontomra, amit így utólag már bánok, hiszen attól még jó lett volna megnézetni, ahogyan a #1 válaszoló is tanácsolta. Viszont azóta semmi problémám s nem is történt semmi hasonló
2023. febr. 26. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!