Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves vagyok és szerintem...

16 éves vagyok és szerintem hüvelygombám van, de a családban ez eléggé tabu, uh. magam szeretném elintézni, nincs vmi olyan módszer, ami esetleg sima krém?

Figyelt kérdés
A canesten kombi azért nem tetszik, mert félnék a hüvelykúptól és nem merném használni, valami egyéb megoldásra vagyok kíváncsi, amit segítség nélkül és legfőképpen titokban tudok csinálni. Mit ajánlotok?
2008. dec. 19. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Miért félsz a hüvelytablettától/kúptól? Nekem pár hónapja volt gombám, valahol összeszedtem. Vettem egy ilyen kombit, és el is múlt tőle. Ne félj használni.

2008. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen már például egyedül, s segítség nélkül (esetleg barátnővel) el tudsz menni nőgyógyászhoz. A hüvelykúpot nem tudod elkerülni...az legalább olyan, mintha a fájós fogadra az arcodat kenegetnéd...
2008. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Drága,én is magamnak intéztem el. Elmentem szépen a nőgyógyászhoz,megmondta,hogy gombám van,írt ki receptet,és 7 napon át reggel és este szedtem tablettát+hüvelykúpot.Én is féltem a kúptól,de 3.alkalommal már minden rendben mentés megszoktam. Tampont nem használsz? Mert én nem,és nem is akarok,de a kúp nem olyan nagy,és tényleg nem érzed,ha felhelyezed.
2008. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nemtudom,én eléggé félek az egész procedúrától,elrejtegetni a szüleim elől,de muszáj rávennem magam! köszönöm a válaszokat.már csak pénzt kell szereznem! :D
2008. dec. 19. 23:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell ezt rejtegetned?

Másrészt honnan tudod baktériumtenyésztés nélkül, hogy gombád van?

Nem érdemes önmagaddal kísérletezni. Menj orvoshoz, aztán nyomd a receptet anyukád kezébe, és közöld vele, hogy ha unokákat szeretne a későbbiekben, akkor sürgősen váltsa ki!

2008. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért nem mondod el anyukádnak... nem fogja leharapni ezért a fejed. Majdnem minden nőnek van/volt/lesz hüvelygombája. Biztos anyukádnak is volt. Ő meg nem akarja hogy bajod legyen, szóval nyílván segítene elintézni a dolgot...
2008. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy attol felsz, hogy azt mondja anyukad, hogy fiuval voltal, es igy lett a baj? Barhol osszelehet szedni, ha jartok a sulival uszodaba, ott is. Ne feljel, mitol felsz?

Nyugodtan mond el neki hogy valami nem stimmel veled, es kerd, hogy vigyen el az orvostol. Minel elobb vedd ra magadat, mielott nagyobb bajod lesz!!!

2008. dec. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Azért én megértem a lányt,nálunk is amolyan tabu,és ha van más megoldás,akkor se mondok nekik el ilyen dolgokat. Persze attól függeten megmondhatná nekik,főleg hogy kapj pénz a gyógyszerre meg ilyenek.
2008. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy a mi családunkban sem volt szó ilyenekről... De azért mikor éreztem, hogy van valami baj, akkor összeszedtem a bátorságot, és odaálltam anyu elé, és elmondtam. Gondolva arra, hogy ha nagyobb baj lesz, akkor nehezebb helyrehozni, vagy talán nem is lehet. Babát is akarok majd, ha nem tettem volna valamit, akkor lehet nem lehetne majd a jövőben. De orvoshoz nem is szükséges Menni. Ha égető , csípő érzést érzel, viszket, akkor gomba. Bemész gyógyszertárba, és megmondod hogy mire kell krém, tabletta stb.
2008. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok és nagyon köszönöm a segítséget.Tulajdonképpen engem örökbefogadtak a szüleim és az apukám vagyis a pót apuám pedig elhagyott minket,azóta meg sem lehet szólalni ebben a házban,azthiszem nem igazán szeret engem,semmit sem beszélek meg vele,ezért vagyok nehéz helyzetben.nőgyógyászhoz szülő nélkül is el lehet menni?
2008. dec. 20. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!