Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kehellyel/mosható betéttel/m...

A kehellyel/mosható betéttel/mensibugyival kinek milyen negatív tapasztalata volt?

Figyelt kérdés

Előfordult már olyan, hogy valaki nyitott volt az alternatív, újból használható dologra, kipróbálta, esetleg huzamosabb ideig használta is, azonban volt valamilyen problémája, kellemetlensége, negatív tapasztalata akár a kehellyel, akár a mosható betéttel, vagy menstruációs bugyival, és inkább visszaállt az eddig használt egyszeri tamponra, betétre?

Ha igen, ki melyiket próbálta vele, és mi volt vele a gond, ami miatt abbahagyta?


(Figyelem, ez most nem azokhoz szól akik rögtön kapásból fújolnak a kehelyre, meg a mosható betétre, hanem azokhoz, akik ténylegesen próbálkoztak vele vagy használták, és nem jött be)



2022. júl. 11. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy típusú kehely (merula XL), ami anatómiailag nem passzolt, pisilni se tudtam vele. De ezt leszámítva általánosságban bevált a kehely, nem használnék tampont újra
2022. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
100%
2 fajta kelyhet vettem eddig és egyiket sem sikerült felrakni. Egyszerűen nem fér be az ujjammal együtt, pedig a legkisebb méretet vettem, 200 videót megnéztem, utánaolvastam, hogy mások hogy rakják be :( szívesen használnám pedig, otthonról dolgozom, nem lenne probléma mosogatni sem. De így, hogy tök lutri, hogy egyáltalán bemegy-e, nem adok ki érte több pénzt.
2022. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kehelyhasználat elején valahogy bénán raktam be és volt, hogy kifolyt mellette. De most már jó, semmiképp sem állnék vissza a tamponra, azzal kimondottan rosszul vagyok.
2022. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
kerülöm, maradok az eldobós betétnél.
2022. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle kelyhet vettem. Pontosabban egy kelyhet és egy diszket (lumma), mindkettő csalódás volt, mert a szuper renyhe izomzatommal, méhsüllyedésemmel nem kompatibilisek, pedig olyat választottam ami ilyen gonddal ajánlott.

Viszont a mosható betét és bugyi bejött. Sokkal kellemesebb mint az eldobható betét. S mivel gyerekszülés óta tamponozni se tudok, ez a lehető legjobb.

2022. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már 3 fajta kelyhet próbáltam. Kettőnél bármit csináltam kifolyt mellette, sőt az egyik teljesen fejre is állt (merula) pedig annyi jó vélemény volt róla a neten, nem értem.

Ami bevált és nem szivárog az az Always kelyhe. Sokkal erősebb támasztású szilikonból van.


Én viszont kelyhet csak itthon használok. Házonkívűl tampon sokkal biztonságosabb nekem meg nem is szeretnék nyilvánosan kelyhet üríteni meg mosni...

2022. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem váltottam vissza eldobhatóra, de fél évente-évente vannak olyan hónapok, amikor nem tudok kelyhet használni, különböző okokból. Pl. gombás fertőzés, mély seb az ujjamon, de ritkán előfordul az is, hogy azon a néhány napon kényelmetlennek érzem a kelyhet. Ennek ellenére nekem megérte. 10 menstruációból 8-nál probléma mentesen tudom használni. Amikor nem, akkor eldobhatót használok.
2022. júl. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Először egy 3 ezres kehelyt vettem a drogériában. Többnyire nem nyílt ki rendesen és szivárgott. Sajnos jó pár évre el is vette a kedvemet, de utána rendeltem egy normális kelyhet az internetről, ami viszont nagyon bejött. Pont az 1.által említett Merula XL, nekem pl nagyon bevált. Ez is mutatja, hogy ahányan vagyunk annyiféle az anatómiánk, szóval nem biztos, hogy lehet tanácsot adni ebben, hogy melyiket érdemes megvenni. Az biztos, hogy a filléres verziók helyett inkább érdemes beruházni egy drágábbra, az már nagyobb eséllyel lesz jó.
2022. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem pedig pont a 3500 forintos (akkoriban még annyi volt) drogériás t.o.c kehely vált be a legjobban.
2022. szept. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Az első kelyhem előtt nem tájékozódtam kellően, és túl kicsi, rövid kelyhet vettem, ami olyan szépen felmászott, hogy a végén a párom nyúlt fel érte és vette ki belőlem. 😅

Szóval mielőtt kelyhet veszel, mérj méhszáj magasságot. 😃

A második kelyhem már tökéletes, azóta is ezt használom, és imádom. 😊

2022. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!