Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kóros citológiából, ASCUS...

Kóros citológiából, ASCUS metaplasia, HPV negatív, gyógyult már meg valaki műtét nélkül?

Figyelt kérdés

Áprilisban pozitív lett a rákszűrésem eredménye: ASCUS, nem neoplasztikus elváltozások, metaplasia, HPV negatív.

Azt mondták, ha a következő ilyen vagy ennél rosszabb lesz, meg kell műteni LOOP konizációval. Ez egyáltalán nem szeretném.

A három hónapos várakozási időben hüvekykúpokat kellett használnom.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy aki kapott már ilyen leletet, mi lett vele? Meggyógyult vagy minden esetben megműtötték?

Előre is nagyon szépen köszönöm.


2022. júl. 11. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs hpv-d mi a büdös francért kellene conisatio? Talán keress egy értelmes orvost.
2022. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kértem egy másodvéleményt, de nem foglalt állást az orvos.
2022. júl. 11. 18:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyon fura. A konizáció lényege, hogy kivágják a HPV-vel! fertőzött részt.
2022. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos azt mondták, hogy mindegy, mivel pozitív a rákszűrés, annak a területnek mennie kell, mindegy mitő van.

Ezt én nem szeretném, mert nem látom indokoltnak a műtétet. Olvastam, hogy nagy rizikójú HPV mellett szoktak műteni.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy meggyógyulhat műtét nélkül? Tapasztat már valaki ilyet?

2022. júl. 11. 20:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Méhnyakrákot csak és kizárólag HR HPV tud okozni, ezért a felfedezésért még Nobel-díjat is adtak. Ha nincs HPV-d, akkor rák megelőző állapot sem. Nem vagyok orvos, de szerintem itt nagyon nem indokolt a műtét. Menj el másik orvoshoz, valami jóra értékelthez magánban.
2022. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, de nem értem. Ha nincs HPV nélkül rák, eddig oké, akkor hogyan lehet mégis pozitív a rákszűrés?

Hamarosan elmegyek masik orvoshoz, mert lassan itt az ideje a kontrollnak. Vidéken lakom, nem nagy a választék magánban. Kértem már időpontot, csak addig nem akartam megbolondulni, mert szépen haladok afelé.

Kíváncsi voltam, hogy járt -e valaki hasonló cipőben és mi lett vele.

2022. júl. 11. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát az ASCUS éppen azt jelenti, hogy látnak a kenetben nem típusos sejteket, de nem tudják meghatározni az okát, simán lehet egy gyulladás pl. Ha negatív a hpv, akkor nem lesz rákod, tehát nem kell conisatio sem.
2022. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. júl. 11. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Vidékről is el lehet jutni városba magánorvoshoz. Laktam és jelenleg is lakom vidéken, teljesen megoldható. Az egészségedről van szó.
2022. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Természetesen elmegyek. Oda kértem időpontot. Egy megyeszékhelyi magánrendelőbe.
2022. júl. 13. 13:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!