Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális a folyamatos menstruá...

Normális a folyamatos menstruáció könnyű fizikai munkánál?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, most először diákmunkáz egy gyárban. Könnyebb dolgokat pakolunk, néha gazolunk illetve gallyakat vágunk, ültetünk 1-2 növényt és ilyesmik. Szóval igazából semmi megerőltető.

A menstruációmmal alapból vannak gondok kb 1,5 éve 2-3 havonta jött meg de nem tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet. Igazából ez nem azért van mert nem állt be. 10 éves korom óta menstruálok, úgy 2 év alatt beállt és akkor 1-2 nap eltérésekkel pontosan megjött. Fájni alapból sem szokott, illetve 3-4 napig tart szóval nem azért van mert hosszabban szoktam menstruálni.

Kb 4 hete megjött a szokásos 2,5 hónap után majd 4 nap múlva el is múlt. 3 hete kezdtem el dolgozni a jelenlegi munkahelyemen. Úgy 2 munkanap után azt vettem észre hogy megjött de csak nagyon enyhén szóval gondoltam majd elmúlik. Nos nem múlt el, azóta minden munkanapon megvan hol erősebb, hol enyhébb a vérzés. Szombat-vasárnap ez is teljesen elmúlik. Szűz vagyok, semmilyen gyógyszert nem szedek ami esetleg befolyásolhatná. Ezen kívül más bajom nincs a munkától csak a derekam fáj a sok hajolgatástól, de az alapból szokott örökölt gerincproblémák miatt. Nőgyógyásznál eddig soha nem voltam, gondoltam majd ráér ha elvesztem viszont ezek után lehet megfontolandó lenne elmenni.

Igazából a kérdésem az az hogy egyáltalán a munka miatt van vagy csak véletlen egybeesés lenne? Illetve hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót? Esetleg van valami tipp vagy praktika ami orvos nélkül is elmúlasztaná ezt a mindennapi vérzést?

Mert most még dolgozok 1,5 hetet, azt kibírom, de felnőtt koromban nem lenne túl jó minden héten ezt átélni.



2022. júl. 15. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem menj orvoshoz mert ez semmilyen szempontból nem normális.
2022. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a gyermek/háziorvoshoz mennék ezzel első körben a helyedben.
2022. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem, a kevéssé megterhelő fizikai aktivitás nem kéne, hogy folyamatos vérzést idézzen elő.

Pláne nem úgy, ha már időközben beállt a vérzésed.

Mindenképpen beszélj egy orvossal!

Jobbulást!

2022. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképp orvoshoz kéne menned. Amúgy fogalmam sincs, hogy ez mi lehet, nem vagyok olyan tapasztalt az ilyenekben, viszont ha jól értem, akkor majdnem 3 hete vérzel, de csak hétköznap, hétvégén nem? Ez így nagyon fura, ez minden csak nem normális. Menj el orvoshoz, és ezt így mondd el neki. Mármint, az egész "menstruációs történetedet". Szóval magát azt is, hogy 1,5 éve 2-3 havonta jön csak meg, amikor régebben rendszeres volt. Én amúgy már 1,5 éve elmentem volna orvoshoz ezzel, mert tudom, hogy fiatal korban amíg nem áll be, addig előfordulhat ilyen 2-3 havonta való menstruáció, de ha egyszer már beállt, és utána random ez történik, az mindenképp fura szerintem.


"Esetleg van valami tipp vagy praktika ami orvos nélkül is elmúlasztaná ezt a mindennapi vérzést?" Ha lenne is valami praktika erre, ezt kezelni kéne, orvoshoz kell menni, mert itt valami nem okés.

2022. júl. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindenképp felekell keresni egy orvost. Ez nem normális
2022. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!