Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem oldódik meg a...

Miért nem oldódik meg a problémám?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve küzdök egy bizonyos problémával. A hüvelyem bejárata után közvetlen, a hüvelyem fala redős, mintha elvágták volna azt a részt, felcsíkozták volna konkrétan, de igazából nem tudom olyan jól leírni. Mintha függőleges irányba szét lenne repedve az a rész. 17 éves lány vagyok szóval nem szültem még hogy azért lenne. Lényeg, meg van sérülve/kidörzsölve vagy már nem tudom és nagyon fáj, mikor hozzáérek, de csak akkor. Illetve folyamatosan visszatér az életembe, hogy vizelés után csípő érzésem van. Voltam nőgyógyásznál nem is egyszer, otthagytam nála fogalmam sincs már mennyit, de nem oldódik meg egy problémám se, ami már nagyon felbosszant. Ahányszor elmentem azt mondta gomba, laborba is elküldték a mintát, azt tettem folyamatosan amit mondott. Erre a kidörzsölős/repedezett cuccra egyszer nem mondott semmit. Ha valaki tud segíteni akármiben is, akkor ne habozzon elmondani, mert hiába minden, nem segít semmi, nem gyógyul az a sérült rész hiába használtam eddig akárhány gombaölőt (canesten combi/uno), aztán szedtem utána mollyot. A csípő érzés pedig sokszor elmúlik több időre és utána visszajön. Mollyót szedek folyamatosan mert gombaölő után szedtem akkor elmúlt ez egy érzés, de a sérült rész nem akar egyszerűen bármit is csinálunk a párommal. Már teljesen kezdjük a reményt feladni, hiába bármi, senki nem segít, nem tud mondani semmit és csak a sötétben tapogatózunk, mivel amiket kipróbáltunk csak zsákutca lett a vége folyton. Ha már csak a szétrepedt rész begyógyulna már azzal nagyon boldoggá válnék.

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni nekem :(



2022. júl. 22. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is redős, mindenkinek ha megfeszülnek ott az izmok. A fájdalom lehet irritáció vagy allergia miatt is. Van illatmentes szappan nőknek, az egész jó bár van illata csak nincs benne olyan anyag gondolom. Tampont ne használj, nem tudom azt mennyire tetted eddig. Fogamzásgátlót váltanék másikra ha szedsz. Illetve egy nap kétszer tusolnék langyos vízzel, utána nem piszkálni. Étrendedet változtasd meg, ha allergia van a dologban az bárhol jelentkezhet.
2022. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak másféle hatóanyagok is gombára, vannak szájon át szedhető gombaölők, lehet csinálni tenyésztést, STD szűrést és nem utolsó sorban a párodat is jó lenne, ha kivizsgálnák és kezelnék. Tangát ne használj, csak hagyományos pamutbugyit, ne szőrteleníts ott, ne használj tampont és a lehető legritkábban tisztasági betétet. A bugyikat vasalással is fertőtlenítsed.
2022. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább vaginizmus féle fájdalom.

Szóval nem a redősség miatt fáj. Valószínűleg hormonális.


Nekem pl szülés után lett fájdalmas a hüvelybemenet jobb oldala. Császárral szültem,szóval nem sérült. Az én dokim se tudott vele mit csinálni, azt mondta,hormonális fájdalom.


Csak azt javaslom mégis,hogy keress másik dokit. Akár másik városban. Ja,és ne tapogasd gyakran!

Használjatok sok síkosítót,hátha segít.

2022. júl. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha hormonális akkor fogamzásgátló váltással megoldódna ezek szerint? Utána olvastam a mellékhatásainak és a legtöbb az jellemző rám, szóval ez egyértemű, csak nekem nem volt eddig az.
2022. júl. 23. 10:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg az lesz, fogamzásgátlót kell váltani. :)
2022. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!