Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek mi volt hatásos gyakori...

Kinek mi volt hatásos gyakori felfázás leküzdésére?

Figyelt kérdés

Másfél éve gyakori felfázással küzdök, két havonta kb mindig előjön újra, leginkább szex után. Kipróbáltam már kb mindent (tőzegáfonya, urzinol, Walurinal Max, cickafark tea), de minden csak időlegesen hatott. Pár hónapja Monural antibiotikumot is kaptam. Múlt hónapban nagyon erősen jelentkezett, csináltak tenyészetet, ami “csak” E-colit és Proteus mirabilis baktériomokat mutatott ki, amire urulógusom szerint felesleges antibiotikumot adni, mert a rossz bélflóram okozza. Most utipro pluszt szedek megelőzéskepp. Van róla valakinek tapasztalata? Olvastam a d-mannózról? Mik a tapasztalatok?

Aki hasonló cipőben járt vagy jár, mivel tudta ezt leküzdeni? Nagyon el vagyok már keseredve….



2022. júl. 27. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nekem sokat segitett az, hogy figyeltunk arra, hogy tisztan alljunk neki a dolgoknak. Szex utan is, amint lehet mentem pisilni, valamint alaposan attoroltem magam. Amikor ereztem, hogy baj lehet akkor tozegafonya tablettat szedtem es urzinolt, de latom azt te is emlitetted. 100%-ig hatasos taktikat nem tudok mondani sajnos, de hatha tudtam segiteni.
2022. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Szex előtt, után pisilsz? Megmosakszol rendesen?

Milyen fehérneműt hordasz?

Nagydolgod után wc papírt használsz, vagy megmosakszol?


Nekem nem olyan gyakori a felfázás, de ha van, akkor a vesémig felszáll, szóval rohadt kellemetlen, és fájdalmas, ezért én is mindent megteszek a megelőzésére.

A felfázást nászutas betegségnek is hívják, a gyakori szex okozhatja, mert a húgycső közel van a hüvelyhez, és a hüvelyben élő baktériumok a húgycsőbe jutva könnyen felszállnak, és a hólyagnál fertőzést okozhatnak. Ezért kell pisilni egyből szex után, hogy a vizelettel kihajtsd őket. És jó alaposan megmosakodni, bár gondolom azért ez utóbbi alap.

Székelés után is ezért érdemes inkább megmosakodni, nem papírt használni. Nem teljes testes zuhanyra gondolok, hanem beguggolsz és megmosod a hátsód. (Bidé lenne a legjobb, de sajna hazánkban nem igazán elterjedt.) Az e-coli elvileg onnan jöhet. Ha meg nem otthon wc-zel, legyen nálad nedves törlőkendő.

Jól szellőző fehérneműt, tangát ritkábban vagy egyáltalán ne hordj.

A tőzegáfonyát én folyamatosan szedem, és igyekszem nagyon sokat inni.

2022. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
D-mannózt vegyél Dm-ben lehet kapni.Ez egy por amit vízben fel kell oldani és mindennap inni egy tasakkal kúra szerűen tehát míg el nem fogy a doboz tartalma.
2022. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a problémám nekem is,megmondom őszintén én már ezekkel nem is pròbálkozok,mert teljesen hatástalanok voltak számomra. Én rögtön antibiotikumot szedek rá (igen,tudom nem szabadna), de egyszerűen nem segìt más. Nekem a d-mannòz se vált be. Én is szedtek urzinolt,tőzegáfonya kapszulát közben is meg megelőzés képpen is. Pedig figyelek magamra,idegen helyen nem ülök a WC ülőkére, pisi előtt és után kézmosás. Ha nagy dolgom van,akkor utána megmosom magam alul,ha van lehetőség. Egyébként nedves törlőkendő,ja és tejsavas intim mosakodòt is használok és még is... teljesen elvagyok ez miatt keseredve.
2022. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is nagyon sokáig küzdöttem ezzel, nekem az egyetlen, ami megoldotta ezt, a hormonális fogamzásgátló elhagyása volt. Sajnos a szedése alatt megváltoztat dolgokat ott, ahol nem kéne és emiatt fogékonyabb rá az ember. Emellett Dm-es Mannóz por és vörösáfonya lé! Ja meg mindig zokni és ha van rá lehetőséged, egy takaró legyen az érintett terület köré tekerve:)
2022. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!