Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hatásos otthoni módszer...

Milyen hatásos otthoni módszerek vannak hólyaghurut kezelésére?

Figyelt kérdés

Két hete lesz Hétfőn, hogy hólyaghurutot kaptam. Az elején nagyon rossz volt a folytonos vizelési inger miatt, ami valamiért reggel és az esti órákban jelentkezett. Mellé a kevés vizelet ürítésekor égett a húgycsövem.


Elkezdtem a következő gyógyteákat inni: cickafark, apróbojtorján, kisvirágú füzike és nyírfalevél. Mellé pár napja szedek Walurinal tőzegáfonya kapszulából 3-at egy nap (600mg).


A helyzet az, hogy reggel még mindig jelentkezik a nem szűnő vizelési inger, viszont egy-két óra és olyan, mintha nem lenne semmi bajom.


Tudom, hogy felelőtlenség volt félvállról vennem és csak a tőzegáfonya tablettát szednem, de újra elkezdem a gyógyteázást és azokkal megpróbálni ülőfürdőzni és gőzölni (3 éve amikor hólyaghurutom volt csak az ülőfürdő segített).


Ha nem szükséges, nem szeretnék nőgyógyászhoz menni. Sosem voltam, meg más probléma miatt már idén volt részem antibiotikumos kezelésben, így amennyiben megoldható, elkerülném a szervezetem további bombázását.


Nektek mi használt hólyaghurut ("felfázás") ellen? Bármit szívesen meghallgatok; előre is köszönöm a kulturált, segítő válaszokat!



2022. aug. 7. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nőgyógyászati probléma, elég, ha felhívod a háziorvosod! Antibiotikum kell rá, nem kellett volna 2 hétig húzni.
2022. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos is ad rá gyógyszert. Semmi bajod nem lesz évi pár antibiotikum-kúrától, viszont a hurut feljebb húzódhat a vesére és az már egy súlyos betegség.

Nekem legutóbb 5 éve volt, rögtön orvoshoz mentem, de sikerült egy olyan komoly hólyaghurutot összednem, hogy a harmadik antibiotikum mulasztotta el, még fáldalomcsillapítót is kértem, mert nem tudtam aludni, annyira fájt.

2022. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy mindenképpen nőgyógyászati kivizsgáláshoz kötött a hólyaghurutra való antibiotikum felírása. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, Hétfőn mindenképpen kapcsolatba lépek a háziorvosommal!
2022. aug. 7. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
3-as nem. A húgyúti problémák urológiára tartoznának egyébként.
2022. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az is igaz, de a lényeg, hogy a háziorvos is tud segíteni és nem kell máshoz mennem kivizsgálásra. Még egyszer köszönöm.
2022. aug. 7. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tegyük hozzá,hogy előtte kellene egy vizelettenyésztés,hogy célzott antibiotikumot kaphass,különben tényleg feleslegesen bombázod a szervezeted. Háziorvos ìr ilyenkor beutalòt a laborba,ha megkéred.
2022. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ennek egyáltalán SEMMI KÖZE a nőgyógyászhoz.


Azzal,hogy 2 hete nem ballagtál el a háziorvosodhoz Monural vagy Cifran feliratása miatt, kockáztattál egy jó kis vesemedence gyulladást. Ami viszont nagyon csúnya szövődményeket okozhat.


A nőgyógyász a szaporító szervrendszert vizsgálja, gyógyítja. Hüvely,méh,petefészek.


A húgyúti fertőzések az urológia szakterülete.

2022. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Monural-t fel tudja írni a háziorvosod akkor jó.Nekem azt írták fel éa azóta se jött vissza a problémám és nem olyan sz@r mint a Klion ami szétszedi a bélflórát.2500 Ft egy tasak Monural de megéri az árát.Kérj 2 tasakkal és idd meg 3 nap különbséggel este lefekvés előtt de ha megittad 1 dl vízben feloldva aztán már nem szabad pisilni mert akkor semmit sem ér a gyógyszer.D-Mannóz jó még ezt Dm-ben tudod beszerezni.Szintén granulátum és nyugodtan ihatod mindennap míg el nem fogy a doboz tartalma.
2022. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!