Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már tartós hányingeretek...

Volt már tartós hányingeretek a menstruációt megelőző napokban?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt jellemző, de az utóbbi időben a menzesz előtti héten elég intenzív hányingerem van. Aznap, amikor megjön néha olyan erős, hogy öklendeznem is kell, de ténylegesen eddig még sosem hánytam. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mi enyhíthetné ezt?

2022. aug. 12. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Ismerek olyat akinek hasonló tünetei vannak. Nekem a másik oldali problémám van sajnos. x)

Úgy tudom, hogy a petefészekből felszabaduló hormonok, ami a méh görcsös összehúzódását okozza, rá tud mászni a tápcsatornára is, ahol görcsös hasmenést meg hányást okoz az izomrángás.

2022. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
31%
Nekem első 2 nap fordult elő inkább amíg nem szedtem semmit. Próbáltam B6 vitamint, gyömbér teát de sosem segített, csak maga a hányás.
2022. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
nekem hányingerem szokott lenni sőt a pocim is mindig nagyon fáj az első két napba.
2022. aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
valamiért csak rizst szoktam kívánni a mensi első napján.
2022. aug. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért lett lepontozva az első két válaszadó? Ennyire nem értetek egyet a tapasztalataikkal? Tényleg komolyan kérdezem, hogy átélt-e már valaki hasonlót, mert jelenleg az van, hogy menzesz előtt egy héttel nagyon erős a hányingerem, annyira, hogy alig tudok enni vagy aludni, a menstruáció első napján tetőzik, majd utána fokozatosan elmúlik. Nagyon nehezen viselem, mert a munkámban, tanulásban, mindenben akadályoz. Volt már valakinek hasonló? Bevált ellene bármi?
2022. aug. 13. 08:40
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Valami nőgyűlölő, menstruáció ellenes banda lehet. :D Ha Menstruációs témában válaszolok, egyszer csak le vagyok pontozva 1-2 nappal később.
2022. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem annyira gyakori, de ez előforduló PMS tünet. Magas (vagy relatív magas) ösztrogénszint miatt van
2022. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!