Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 éves lány vagyok. A menstru...

19 éves lány vagyok. A menstruációm mindig szinte napra pontosan jött. Pár hónapja vagyunk együtt a barátommal és fogamzásgátló mellett döntöttünk. Miért nincs menstruációm? (Terhesség kizárva, tesztek negatívak, semmi tünetem nincs rá)

Figyelt kérdés
Először szedek gyógyszert, ennek a fajtának drovelis a neve és azért kaptam ezt mert a családban volt trombózisos és mivel én is örököltem ezért az orvos azt mondta nagyon kicsi az esély, hogy előhozza. A második levelemet fejezem be nemsokára. Az előző mensim helyett barnázás volt, azt olvastam hogy a gyógyszer mire beáll meg minden az ,,normális” és hogy másnál is volt ilyen de szerintem az egyáltalán nem normális ha kimarad egy havi. Most megint itt az idő de most sincsen, habár még megjöhet a pár napban. Tudom, mindenképp elmegyek nőgyógyászhoz..valaki járt hasonlóan?

2022. aug. 29. 09:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha az van írva hogy kell mire beáll meg idő kell mire a szervezeted megszokja a gyógyszert akkor szerintem várj mégegy kicsit. Gondolj bele. Eleve nem természetes hogy mesterséges hormont szed egy teljesen egészséges ember. Persze hogy össze fogja kutyulni a dolgokat. A vérzés meg nem sima menzesz lesz amikor az érett petesejt elindult a petefeszkedből. Olyankor nem agyazodik be az érett petesejt ezért a nyalkahartya leválik és létrejön a menstruáció. A te esetedben megvonasos vérzés lesz mert szunetelteted a gyógyszert. De eleve nem lesz érett petesejt. Azért lesz verzesed mert nem szedsz gyógyszert. Nem tudom jobban leírni úgyhogy szerintem olvass egy kicsit a témában. Amúgy sem árt egy nőnek tudni hogy mi zajlik a testében.

[link]

[link]

[link]

2022. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem torolnek véleményt csak azért mert nem tetszik a válasz. Ha valaki úgy gondolja higy a kérdező terhes attól még nem kell töröltatni a válaszát. Jobban mondva nem fogják törölni.

Nem volt alpári, nem volt rasszista. Atrról nem tehet hogy fogalma sincs hogyan működnek a fogamzásgátlók.

2022. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

"fogalma sincs hogyan működnek a fogamzásgátlók"

Elég ha annyit tud, hogy nincs 100%-os módszer, úgyhogy még az is lehet, hogy igaza van.

2022. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%
A fogamzásgátló megzavarja a hormonháztartásod, így az elején lehetséges olyan, hogy kimarad vérzés. Illetve a megvonásos vérzés sem lesz olyan, mint a rendes menstruáció. De keresd fel a nőgyógyászod, akitől kaptad a receptet, ő jobb felvilágosítást tud adni. :)
2022. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kultúráltan megfogalmazott válaszokat! Azóta már megjött, minden rendben. A többi “jóindulatú” embernek, baba gratulációsoknak további szép estét:)
2022. szept. 4. 21:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Látom a kólától rendesen befeszültél
2022. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!